Gimnazjalista I klasa

W dniu 1 kwietnia uczniowie klas pierwszych mieli możliwość wykazania się zdobytą i posiadaną wiedzą z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych. Postawiono przed nimi szereg zadań praktycznych, w których musieli wykazać się znajomością prawidłowości rządzących światem, sprytem i sprawnością fizyczną. Zaproponowane konkursy i zabawy wprawiły w dobry nastrój i zachęciły do zdobywania nowych umiejętności uczestników a także publiczność, za co bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom: p. Marioli Bieńkowskiej, p. Małgorzacie Sobczak-Lewandowskiej, p. Ewie Brodzińskiej, p. Ewie Matusiak i p. Sławomirowi Biegunowi.

 

Zapraszamy do galerii

 
Konkurs

Dnia 26 marca 2015r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs „Polska w Unii Europejskiej”. Organizatorem konkursu była Pani Małgorzata Sobczak-Lewandowska. W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich, łącznie 17 osób. Pytania konkursowe związane były m.in.  z historią Unii Europejskiej, jej głównymi instytucjami, korzyściami, jakie mamy z członkostwa w tej organizacji, ale także obowiązkami wobec państw unijnych. Uczniowie musieli się również wykazać znajomością mapy politycznej „unijnej” części Europy. Wyniki konkursu będą ogłoszone w maju podczas obchodów Dnia Europejskiego.


 
Spotkanie ze znanymi osobami

W dniu 16 marca 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z samorządowcem panem Jackiem Kuźniewiczem, wcześniej wiceprezydentem Włocławka, obecnie radnym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego i prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej we Włocławku. Spotkanie to zorganizowała pani Izabela Bieleń. Dotyczyło funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce. Poprzez zadawane przez nas pytania uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji o strukturze, kompetencjach i zadaniach samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, pracy w urzędzie na stanowisku wiceprezydenta, a także o życiu prywatnym pana Kuźniewicza. Zaprezentował się jako miły człowiek, kochający i dbający o swoją rodzinę. Pokazał nam, że pomimo ciężkiej i zobowiązującej pracy, rodzina była i jest dla niego najważniejsza. Wywarł na nas pozytywne wrażenie swoją postawą oraz wyczerpującymi wypowiedziami. Bardzo się cieszymy, że znalazł chwilkę czasu i opowiedział nam o swoim ciekawym życiu zawodowym jak i prywatnym.

Uczniowie klasy IIIa

 
Rocznica Nadania Imienia

11 lutego 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji pierwszej rocznicy nadania imienia szkole – ks. Jana Twardowskiego. Uczniowie recytowali wiersze poety, narrator – Ada Depta przypomniała biografię patrona. W tle całej uroczystości wyświetlano prezentację multimedialną  pokazującą fragmenty uroczystości sprzed roku oraz gazetki, hasła i wystawki – miejsca pamięci patrona. Na tablicy widniał piękny cytat poety: „Trzeba wielu lat, żeby zdać sobie sprawę z tego, co było dla nas dobre, a co złe”. Tuż przed nim stał stolik z książkami autora oraz zapalone świece. Gwoździem programu był występ solistki Mai Kaczyńskiej z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Baczyńskiego, która uświetniła tę uroczystość swoim pięknym głosem. Zaśpiewała 3 utwory: Och życie – Edyty Gepert, Czas nas uczy pogody – Grażyny Łobaszewskiej oraz ulubioną pieśń Jana Pawła II – Barkę. Uroczystość została w miły sposób odebrana przez społeczność uczniowską całego gimnazjum, jak i przez nauczycieli i p. dyrektora, który na koniec serdecznie podziękował występującym oraz organizatorom tej imprezy.

 
Wyjazd do kina

28 stycznia 2015r. odbyła się wycieczka do kina na trzecią część Hobbita. Film wyemitowany został w technologii 3D. To opowieść pełna niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci. Przedstawiała walkę dobra ze złem. W czasie oglądania podziwialiśmy fantastyczne plenery, które były tłem wydarzeń. Można powiedzieć, że reżyser Peter Jackson swoim pomysłem przekroczył filmowe granice. Szkoda, że to ostatnia już część i pożegnaliśmy się z naszym sympatycznym lekturowym bohaterem - Bilbem Bagginsem.

 
Wyniki ewaluacji zewnętrznej

 

W dniach 29.10 – 07.11.2014 r. nasze gimnazjum zostało poddane ewaluacji zewnętrznej. Było to badanie prowadzone przez zespół wizytatorów Kujawsko - Pomorskiego Kuratorium Oświaty, a polegało na zbieraniu i analizowaniu informacji na temat funkcjonowania naszej szkoły w różnych dziedzinach: od wyników nauczania, realizacji obowiązującej podstawy programowej, przez sposoby pomocy i wspomaganie rozwoju uczniów aż po organizację pracy placówki.

Podczas ewaluacji brane były pod uwagę także opinie uczniów, rodziców, przedstawicieli społeczności lokalnej i instytucji współpracujących ze szkołą. Wizytatorzy obserwowali lekcje i analizowali dokumentację.

Miło nam poinformować, że Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Fabiankach otrzymało jedną ocenę średnią (C) i dwie oceny wysokie (B). Cały raport z ewaluacji dostępny pod linkiem:

http://www.seo2.npseo.pl/reports/1000884209147.pdf

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 19 z 35