Bezpiecznie z psem

Dnia 10 kwietnia uczestniczyliśmy w spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym prezentującym zasady bezpieczeństwa w kontakcie z psem. Mogliśmy przećwiczyć postępowanie w razie bezpośredniego ataku psa oraz zajęcie postawy pozwalającej ochronić nasze ciał przed agresją czworonogów.

 
Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

9 kwietnia uczestniczyliśmy w ostatniej już wycieczce (w tym roku szkolnym) zorganizowanej przez Wielkopolską Akademię Nauki i Rozwoju w ramach zajęć z ekspresji kulturalnej z projektu "Edukacja na Poziomie" współfinansowanego przez Unię Europejską.

Tym razem udaliśmy się do Centrum Sztuki Współczesnej do Torunia i mogliśmy podziwiać wystawę Gustava Metzgera- retrospekty "Działaj albo giń!".

Ekspozycja zawierała pokaźną ilość materiałów dokumentalnych z życia samego artysty oraz jego dzieła w większości wypożyczone ze zbiorów prywatnych. W zrozumieniu sztuki autodestrukcji i sztuki autokreacji pomagała nam pani przewodnik (młoda współczesna malarka), która w przystępny sposób starała się nas zainteresować sztuką współczesną oraz pokazać i omówić różne obszary twórczości tego artysty.

Udaliśmy się również na pyszny obiad do Restauracji "Prowansja", a następnie na spacer uliczkami Torunia, by podziwiać piękne zabytki i kamieniczki rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika, zwłaszcza, że pogoda nam sprzyjała.

 

Zapraszamy do galerii

 
Zapytanie ofertowe

ZAPYTANIE OFERTOWE  nr  1/2015 (z dnia 16.04.2015)

 

Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Fabiankach, 87-811 Fabianki 1 zwraca się z zapytaniem ofertowym o podanie ceny następujących robót budowlanych, które mają być wykonane na terenie  Szkoły: remont piłkochwytu przy boisku do piłki ręcznej (z materiałem wykonawcy).

 

Szczegóły w załączniku:  Załącznik

 
Targi szkół

W dniu 9 kwietnia uczniowie klas trzecich uczestniczyli we Włocławskich Targach Szkół Pracy i Rzemiosła. Impreza ta po raz kolejny odbywała się w Hali Mistrzów. Gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z Włocławka i okolic. Następnie zwiedzali dwie pobliskie szkoły a mianowicie: Zespół Szkół  Budowlanych i Zespół Szkół Samochodowych. Zdobywali informacje o szkołach, wymaganiach, specyfice oraz zasadach rekrutacji.

 
Gimnazjalista I klasa

W dniu 1 kwietnia uczniowie klas pierwszych mieli możliwość wykazania się zdobytą i posiadaną wiedzą z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych. Postawiono przed nimi szereg zadań praktycznych, w których musieli wykazać się znajomością prawidłowości rządzących światem, sprytem i sprawnością fizyczną. Zaproponowane konkursy i zabawy wprawiły w dobry nastrój i zachęciły do zdobywania nowych umiejętności uczestników a także publiczność, za co bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom: p. Marioli Bieńkowskiej, p. Małgorzacie Sobczak-Lewandowskiej, p. Ewie Brodzińskiej, p. Ewie Matusiak i p. Sławomirowi Biegunowi.

 

Zapraszamy do galerii

 
Konkurs

Dnia 26 marca 2015r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs „Polska w Unii Europejskiej”. Organizatorem konkursu była Pani Małgorzata Sobczak-Lewandowska. W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich, łącznie 17 osób. Pytania konkursowe związane były m.in.  z historią Unii Europejskiej, jej głównymi instytucjami, korzyściami, jakie mamy z członkostwa w tej organizacji, ale także obowiązkami wobec państw unijnych. Uczniowie musieli się również wykazać znajomością mapy politycznej „unijnej” części Europy. Wyniki konkursu będą ogłoszone w maju podczas obchodów Dnia Europejskiego.


 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 19 z 36