Pożegnanie absolwentów

W dniu 22 czerwca 2017 roku  pożegnaliśmy trzecioklasistów. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych trzech lat. W uroczystości oprócz gimnazjalistów udział wzięli Wójt Gminy Fabianki p. Zbigniew Słomski, Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty w Fabiankach p. Marek Migdał, nauczyciele oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły i przekazaniem sztandaru przez uczniów kończących gimnazjum młodszym kolegom.

Dyrektor szkoły  p. Grzegorz Wojciechowski i wójt gminy p. Zbigniew Słomski  wręczyli nagrody najbardziej zasłużonym absolwentom oraz przekazali listy gratulacyjne dla ich rodziców. Przyznawana co roku statuetka dla absolwenta z najwyższą średnią trafiła do Elżbiety Urbaczewskiej z klasy IIIb.

Nie zabrakło także części artystycznej, przygotowanej przez p. Małgorzatę Sobczak-Lewandowską i  p. Ewę Belter oraz uczniów klas III  która zawierała elementy wzruszające oraz humorystyczne. Absolwenci, podziękowali nauczycielom za ich trud i wysiłek i zapewnili o swej pamięci.

Wszystkim absolwentom życzmy powodzenia na „nowej drodze życia”, spełnienia marzeń, dostania się do wymarzonych szkół oraz przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

 

Zdjęcia z tej uroczystości

 
Konkurs recytatorski

20 czerwca 2017 roku dwie uczennice Weronika Zalewska z klasy IIa i Kamila Dzięgielewska z klasy IIIa zaprezentowały swoje recytacje w XV - Jubileuszowym - Dobrzyńsko-Kujawskim Konkursie Recytatorskim. Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik konkursu recytował jeden tekst poetycki bądź prozatorski związany z najbliższym regionem lub autorstwa poety, pisarza regionalnego.

Weronika Zalewska zajęła II miejsce, Kamila Dzięgielewska III miejsce.

Gratulujemy !

 
Projekty edukacyjne

W dniach 14 i 19 czerwca uczniowie klas II zaprezentowali przygotowane w tym roku szkolnym projekty edukacyjne. Tematyka projektów była bardzo zróżnicowana i obejmowała:

1.Współczesne miasto występujące w Piśmie Świętym.

2. Na igrzyskach w starożytnej Grecji.

3. Motyw rycerza w literaturze i filmie.

4. Historia Internetu w Polsce.

5. Fizyka poza szkołą.

6. Jesteś tym, co jesz.

7. Dialekty języka polskiego.

8. Pomoce dydaktyczne na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa

9. Atrakcje turystyczne w Londynie

Projekty zostały poddane ocenie  komisji konkursowej w składzie: p. Agnieszka Góralczyk, p. Mariola Bieńkowska i p. Robert Stranc.

I miejsce zajął projekt "Fizyka poza szkołą";

II miejsce  "Jesteś tym, co jesz" i "Dialekty języka polskiego";

III miejsce "Motyw rycerza w literaturze i filmie".

Wyróżnienie otrzymały: "Atrakcje turystyczne w Londynie" oraz "Na igrzyskach w starożytej Grecji".

 

Galeria zdjęć

 

'

 
Konkurs poetycki

19 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach rozdano nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim im. Leona Stankiewicza. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników z 31 szkół, nadesłano ponad 200 wierszy. Nagrodzono 25 osób - w tym naszą uczennicę Oliwię Wójcik z klasy IIa za autorskie wiersze, które zostana opublikowane w najbliższym roku szkolnym.

Gratulacje!

 
Dzień Dziecka

 

 

Dnia 07.06.2017 w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Niektórzy uczniowie wybrali się do kina, inni obejrzeli filmy wraz z klasą i wychowawcą w szkole i spędzili wspólnie, sympatycznie i beztrosko czas.

Tego dnia zajęć dydaktycznych nie było, by gimnazjaliści mogli oddać się przyjemnościom, które dla nich zostały przygotowane.

Odbyły się również zawody sportowe - XVIII Olimpiada "Nadzieje Olimpijskie", gdzie nasi koledzy i koleżanki rywalizowali w wielu dyscyplinach m.in. rzucie oszczepem, pchnięciu kulą, biegach na 60 m itd. Wielu gimnazjalistów poprawiło swoje rekordy życiowe i zajęli czołowe miejsca na podium.


Wszystkim zawodnikom gratulujemy :)

 
Koncert profilaktyczny

 

 

26 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie profilaktycznym Gabriela Fleszara, który odbył się w szkole podstawowej w Cypriance. Polski aktor i piosenkarz znany z utworu "Kropla deszczu", granego do dziś w stacjach radiowych, w sposób naturalny i barwny opisywał historię osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu lub nikotyny. Na własnym przykładzie opowiedział, jak wpadł w nałóg nikotynowy i jak trudno było mu z niego wyjść. Ideą jego występu było "myślcie, co robicie", bowiem muzyk przekonywał młodzież, że używki to droga donikąd oraz namawiał do podejmowania mądrych decyzji. Opowieści przeplatane były utworami muzycznymi przy dźwiękach gitary klasycznej. Uczestnictwo uczniów w tym wyjątkowym koncercie było połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 35