Wielkanocny konkurs cukierniczy

W dniu 28 marca uczennice klasy IIIa Sylwia Suska i Wiktoria Kupnowicka pod opieką p. Ewy Brodzińskiej brały udział w wielkanocnym konkursie cukierniczym "Baby, ach te baby... najlepsze są z Chemika" zorganizowanym przez Zespół Szkół Chemicznych. W konkursie tym wzięło udział 16 gimnazjów. Zadanie polegało na udekorowaniu babki wielkanocnej według własnego pomysłu. Ocenie podlegał sposób przygotowania dekoracji i podania. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy.

 
Targi Szkół Pracy i Rzemiosła

Uczniowie klas III stoją przed trudnym wyborem dotyczącym dalszej drogi kształcenia. By zdobyć dodatkową wiedzę na temat oferty szkół ponadgimnazjalnych i zasad rekrutacji do nich, gimnazjaliści uczestniczyli w dniu 23 marca we Włocławskich Targach Szkół Pracy i Rzemiosła, które odbywały się w Hali Mistrzów. Brali udział również w Drzwiach Otwartych w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku.

 
Rekolekcje wielkopostne

ORGANIZACJA

REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

 

Poniedziałek 20.03.2017 r.

 

15.30 Spowiedź i msza św. w kościele parafialnym w Szpetalu Górnym (dojazd uczniów we własnym zakresie pod opieką rodziców).

W tym dniu w gimnazjum nie ma zajęć lekcyjnych.

 

 

Wtorek 21.03.2017 r

8.30 Msza św. w kościele parafialnym w Szpetalu Górnym (dojazd uczniów we własnym zakresie pod opieką rodziców).

W tym dniu w gimnazjum nie ma zajęć lekcyjnych.

 
Dzień Kobiet

"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów"-Pierre de Brantonne

Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas drugich i trzecich, przygotowani przez panią Renatę Górską, wystąpili w krótkim i zabawnym przedstawieniu opowiadającym o kobietach. Miłym akcentem był pokaz zdjęć z muzyką w tle, nie tylko sławnych kobiet, ale i uczennic naszej szkoły. Na zakończenie żeńska społeczność szkolna wysłuchała życzeń złożonych przez Pana Dyrektora i uczniów, a wszystkie dziewczyny i kobiety  zostały obdarowane kwiatami i słodkościami. To był sympatyczny dzień w naszej szkole.

 
Spotkanie z rodzicami

W dniu 07.03.2017 (wtorek) na godzinę 16.00 zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami w ramach "dni otwartych".

 
Teatr Kurtyna - przedstawienie profilaktyczne

Dnia 22.02.2017 roku w naszej szkole gościł Teatr "Kurtyna" z Krakowa z przedstawieniem profilaktycznym "Spacer po linie".

Uczniowie mieli możliwość obejrzeć spektakl o tym, jak nieodpowiedzialne i lekkomyślne zachowanie jednej osoby może mieć przykre, a wręcz tragiczne konsekwencje dla innych, zupełnie przypadkowych osób.

Celem przedstawienia było ukazanie młodym ludziom, jak ważne jest odróżnianie dobra od zła, przewidywanie konsekwencji swoich czynów i decyzji, branie za nie odpowiedzialności, a także dokonywanie właściwych wyborów.

Spektakl bardzo się podobał. Ciekawe dialogi, niebanalny humor sprawił, że wszyscy słuchali w skupieniu, ale mieli również okazję do refleksji.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 35