Mikołajki 2010

Jak co roku w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Pod nadzorem pani Barbary Jakubowskiej-Berkowskiej grupa młodzieży odwiedziła wszystkich uczniów, dyrekcję oraz nauczycieli, pytając czy byli grzeczni i rozdając słodycze. Słodkości zafundował Samorząd Uczniowski. Okazało się, że nikt nie dostał rózgi. Wszyscy zasłużyli na nagrody.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dnia 12-go listopada 2010 roku w Publicznym Gimnazjum w Fabiankach odbył się apel dotyczący 92. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W sposób ciekawy i obrazowy uczniowie naszej szkoły przypomnieli  nam wydarzenia sprzed lat i uczcili ich bohaterów.

Uroczystość przygotowana była przez Panie: Annę Antczak i Mariolę Bieńkowską oraz Pana Roberta Stranca.

 

 

 

Zapraszamy do galerii.

 
Planetarium w Toruniu

W dniu 3 listopada Pani Małgorzata Sobczak-Lewandowska zorganizowała dla gimnazjalistów zainteresowanych geografią wyjazd do Torunia, gdzie uczestniczyli w seansie astronomicznym "Wirująca Ziemia". Wiedza na temat pór roku, szerokości georaficznej, metod wyznaczania kierunków itp. stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Uczniowie mieli także możliwość zwiedzania grodu Kopernika.

 
Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 15 października w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z Dniem Nauczyciela oraz pasowaniem na gimnazjalistę. Uczniowie pod opieką Pań: Ewy Matusiak, Małgorzaty Sobczak-Lewandowskiej i Ewy Brodzińskiej, przygotowali kabaret opowiadający o życiu szkolnym. Wszyscy dobrze się bawili, obserwując codzienną rzeczywistość w krzywym zwierciadle.

Samorząd Szkolny z Panią Agnieszką Góralczyk przygotował ślubowanie klas pierwszych.

Zapraszamy do galerii.

 
Pielgrzymka do Lichenia

Dnia 12 października 2010 roku klasy trzecie gimnazjum wraz z nauczycielami i księdzem Tomaszem Muraszewskim pojechały na pielgrzymkę do Lichenia, aby pomodlić się o dobrze zdany egzamin gimnazjalny oraz lepsze przygotowanie do sakramentu bierzmowania.W Bazylice została odprawiona msza święta, której  przewodniczył jego ekscelencja ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering.  Po zakończeniu Eucharystii  uczniowie spotkali się z siostrą Marią Letycją , która swoja posługę Bogu sprawuje w Zakonie Sióstr Anuncjatek.  Następnie gimnazjaliści udali się do kościoła św. Doroty, aby obejrzeć wizerunek Matki Boskiej Licheńskiej.

Wyjazd był bardzo udany i uczniowie maja głęboka nadzieję, że Bóg wysłucha ich intencji , które składali u stóp Matki Bożej.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Wycieczka rowerowa

W dniu 8 października 2010 roku odbyła się wycieczka rowerowa do leśnictwa Wąkola. W wyjeździe tym brało udział 12 osób z klas trzecich. Na miejscu gimnazjaliści dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o życiu lasu i zwierzętach, zostało zorganizowane również przez pana leśniczego ognisko. Podczas wycieczki panowała świetna atmosfera i nie brakowało humoru.  Opiekunami byli pani Mariola Bieńkowska i Ewa Brodzińska.

Zapraszamy do galerii na fotorelację.

 
«pierwszapoprzednia3132333435następnaostatnia»

Strona 33 z 35