Koncert

W dniu 29 marca 2011 roku w naszej szkole miało miejsce duże artystyczne wydarzenie. Odwiedzili nas artyści-muzycy z Akademii Muzycznej w Łodzi: prof. Rafał Gzella-pianista i kompozytor oraz sopranistka Patrycja Kujawa-absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego. Przygotowali program składający się z najpiękniejszych polskich pieśni. Uczniowie bardzo żywiołowo reagowali na poszczególne utwory. Pan profesor zaprezentował swoje umiejętności pianistyczne. Pani Patrycja, pomimo młodego wieku wykazała się wielkim kunsztem wokalnym. To już kolejny koncert tego typu w naszej szkole.

 
Uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego

Uczniowie z klasy IIb i IIIb uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej w Urzędzie Stanu Cywilnego w Fabiankach z okazji 50 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego. Dostojnym Jubilatom gimnazjaliści złożyli życzenia, zadedykowali i zaśpiewali piosenki oraz słowami polskich poetów opowiedzieli o pięknie, sile i wartości uczucia, które ich połączyło i nadal kwitnie.

 
Gimnazjaliści na strzelnicy

W dniu 18 lutego uczniowie klas drugich pod opieką Pana Przemysława Strzeleckiego i Pana Roberta Stranca w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa pojechali do Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie. Mieli tam możliwość zwiedzania budynku oraz brali udział w zajęciach na strzelnicy szkolnej. Uzyskali informację na temat broni i zasad posługiwania się nią. Każdy z uczniów miał możliwość wykonania dwóch serii strzałów.  Z relacji uczestników wynika, iż była tam bardzo miła atmosfera i wszyscy wrócili zadowoleni.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Podsumowanie pracy w I semestrze

W dniu 28 stycznia odbył się apel podsumowujący pracę szkoły oraz wyniki nauczania w pierwszym semestrze. Mieliśmy okazję usłyszeć, które klasy oraz którzy uczniowie zostali wyróżnieni. Ponadto podsumowane zostały konkursy szkolne i rozdano nagrody ich laureatom.


Zapraszamy do galerii

 
Jasełka

Święta to czas, kiedy troski dnia codziennego powinny zostać odłożone na bok. Rodzina, dom, najbliżsi powinni być na pierwszym miejscu. Wiara w drugiego człowieka i magię świąt powinna wypełniać nasze serca. O tych podstawowych wartościach przypomniała nam pani Barbara Jakubowska-Berkowska w Jasełce, którą mieliśmy możliwość obejrzeć w dniu 22 grudnia.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Liga historyczna

 

Uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do następnej edycji konkursu Szkolna Liga Historyczna. Drużyna w składzie: Nina Raniszewska, Mateusz Przybyłowski i Marcin Sulkowski pod kierunkiem pani Igi-Bogny Rudnickiej po pierwszej rundzie zajmują II miejsce z dorobkiem 19 punktów. Ich plakat upamiętniający wybuch powstania listopadowego zajął II miejsce i został opublikowany na łamach grudniowego magazynu historycznego "Mówią wieki".


Aktualności:

Klasyfikacja po III rundzie: Gimnazja i szkoły podstawowe.

Pierwsze miejsce zajmuje Publiczne Gimnazjum w Fabiankach z dorobkiem 54 punktów.

Gratulujemy.


 
«pierwszapoprzednia313233343536następnaostatnia»

Strona 33 z 36