Biskupin

 W dniu 22 września 2010 roku młodzież Publicznego Gimnazjum w Fabiankach, Zespołu Szkół Publicznych w Nasiegniewie oraz dzieci Szkoły Podstawowej w Fabiankach uczestniczyli w XVI Festynie Archeologicznym w Biskupinie. Tegoroczne pokazy odbywały się pt. "Ruś znana i nie znana". Wspólny wyjazd oprócz walorów historyczno-poznawczych był dobrą okazją do lepszego poznania się i wzajemnej integracji. Program tegorocznych zajęć przewidywał- walki Rusinów z wojami piastowskimi, koncert, tańce i zabawy z zespołem "Żemerwa", koncert zespoły "Guda" , pokaz srzelania z łuku oraz pokazy życia codziennego dawnej Rusi.

Fotorelacja w galerii.

 
Sukcesy

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Fabiankach zajęli I miejsce w Lidze Historycznej , konkursie ogłoszonym przez portal historyczny "Mówią wieki". Otrzymali nagrody książkowe oraz wyjechali na warsztaty historyczne.


Zapraszamy do galerii.

 

 
Zielona Szkoła

W dniach od 31 maja do 4 czerwca 2010 r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem - Panią Agnieszką Góralczyk zorganizował pobyt nad morzem w miejscowości Gdynia Orłowo. Grupa zwiedzała najciekawsze zabytki i muzea Gdańska, płynęła promem na Hel, gdzie uczestniczyła w pokazie karmienia i tresury fok. W Gdyni uczniowie gimnazjum obserwowali najciekawsze gatunki zwierząt morskich oraz zwiedzali okręt wojenny Błyskawica. W wolnym czasie wszyscy relaksowali się na plaży korzystając z przepięknej pogody.

Fotorelacja w galerii.

 
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

W dniu 30 kwietnia 2010 r. Pani Agnieszka Góralczyk wraz z uczniami przypomniała nam jakże ważne pojęcia: patriotyzm, szacunek do historii i barw narodowych, ojczyzna ...

 
Dzień Książki 2010

W dniu 9 kwietnia 2010 r. uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w przedstawieniu z okazji Międzynarodowego Dnia Książki pt. „Od tabliczek glinianych do książek drukowanych”, przygotowanym przez Panią Małgorzatę Sobczak-Lewandowską oraz w montażu literackim „Ocalić od zapomnienia”, przygotowany przez Panią Barbarę Jakubowską-Berkowską, podczas którego przypominano twórczość poetycką regionalnej poetki Hanny Śląskiewicz.

Zapraszamy do galerii.

 
Warsztaty Tradycji i Zwyczajów Wielkanocnych na Kujawach 2010

Dnia 31 marca 2010 r. w auli w naszym Gimnazjum odbyły się warsztaty kultywujące zwyczaje i tradycje świąt wielkanocnych na Kujawach zorganizowane przez mgr Barbarę Jakubowską-Berkowską. Odbył się pokaz rzeźbiarski prowadzony przez W. Orzechowskiego. Wspólna zabawa miała miejsce przy dźwiękach muzyki ludowej.

 
«pierwszapoprzednia3132333435następnaostatnia»

Strona 34 z 35