Pielgrzymka do Lichenia

Dnia 12 października 2010 roku klasy trzecie gimnazjum wraz z nauczycielami i księdzem Tomaszem Muraszewskim pojechały na pielgrzymkę do Lichenia, aby pomodlić się o dobrze zdany egzamin gimnazjalny oraz lepsze przygotowanie do sakramentu bierzmowania.W Bazylice została odprawiona msza święta, której  przewodniczył jego ekscelencja ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering.  Po zakończeniu Eucharystii  uczniowie spotkali się z siostrą Marią Letycją , która swoja posługę Bogu sprawuje w Zakonie Sióstr Anuncjatek.  Następnie gimnazjaliści udali się do kościoła św. Doroty, aby obejrzeć wizerunek Matki Boskiej Licheńskiej.

Wyjazd był bardzo udany i uczniowie maja głęboka nadzieję, że Bóg wysłucha ich intencji , które składali u stóp Matki Bożej.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Wycieczka rowerowa

W dniu 8 października 2010 roku odbyła się wycieczka rowerowa do leśnictwa Wąkola. W wyjeździe tym brało udział 12 osób z klas trzecich. Na miejscu gimnazjaliści dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o życiu lasu i zwierzętach, zostało zorganizowane również przez pana leśniczego ognisko. Podczas wycieczki panowała świetna atmosfera i nie brakowało humoru.  Opiekunami byli pani Mariola Bieńkowska i Ewa Brodzińska.

Zapraszamy do galerii na fotorelację.

 
Biskupin

 W dniu 22 września 2010 roku młodzież Publicznego Gimnazjum w Fabiankach, Zespołu Szkół Publicznych w Nasiegniewie oraz dzieci Szkoły Podstawowej w Fabiankach uczestniczyli w XVI Festynie Archeologicznym w Biskupinie. Tegoroczne pokazy odbywały się pt. "Ruś znana i nie znana". Wspólny wyjazd oprócz walorów historyczno-poznawczych był dobrą okazją do lepszego poznania się i wzajemnej integracji. Program tegorocznych zajęć przewidywał- walki Rusinów z wojami piastowskimi, koncert, tańce i zabawy z zespołem "Żemerwa", koncert zespoły "Guda" , pokaz srzelania z łuku oraz pokazy życia codziennego dawnej Rusi.

Fotorelacja w galerii.

 
Sukcesy

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Fabiankach zajęli I miejsce w Lidze Historycznej , konkursie ogłoszonym przez portal historyczny "Mówią wieki". Otrzymali nagrody książkowe oraz wyjechali na warsztaty historyczne.


Zapraszamy do galerii.

 

 
Zielona Szkoła

W dniach od 31 maja do 4 czerwca 2010 r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem - Panią Agnieszką Góralczyk zorganizował pobyt nad morzem w miejscowości Gdynia Orłowo. Grupa zwiedzała najciekawsze zabytki i muzea Gdańska, płynęła promem na Hel, gdzie uczestniczyła w pokazie karmienia i tresury fok. W Gdyni uczniowie gimnazjum obserwowali najciekawsze gatunki zwierząt morskich oraz zwiedzali okręt wojenny Błyskawica. W wolnym czasie wszyscy relaksowali się na plaży korzystając z przepięknej pogody.

Fotorelacja w galerii.

 
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

W dniu 30 kwietnia 2010 r. Pani Agnieszka Góralczyk wraz z uczniami przypomniała nam jakże ważne pojęcia: patriotyzm, szacunek do historii i barw narodowych, ojczyzna ...

 
«pierwszapoprzednia313233343536następnaostatnia»

Strona 35 z 36