Rekolekcje wielkopostne

ORGANIZACJA

REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

 

Poniedziałek 20.03.2017 r.

 

15.30 Spowiedź i msza św. w kościele parafialnym w Szpetalu Górnym (dojazd uczniów we własnym zakresie pod opieką rodziców).

W tym dniu w gimnazjum nie ma zajęć lekcyjnych.

 

 

Wtorek 21.03.2017 r

8.30 Msza św. w kościele parafialnym w Szpetalu Górnym (dojazd uczniów we własnym zakresie pod opieką rodziców).

W tym dniu w gimnazjum nie ma zajęć lekcyjnych.

 
Dzień Kobiet

"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów"-Pierre de Brantonne

Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas drugich i trzecich, przygotowani przez panią Renatę Górską, wystąpili w krótkim i zabawnym przedstawieniu opowiadającym o kobietach. Miłym akcentem był pokaz zdjęć z muzyką w tle, nie tylko sławnych kobiet, ale i uczennic naszej szkoły. Na zakończenie żeńska społeczność szkolna wysłuchała życzeń złożonych przez Pana Dyrektora i uczniów, a wszystkie dziewczyny i kobiety  zostały obdarowane kwiatami i słodkościami. To był sympatyczny dzień w naszej szkole.

 
Spotkanie z rodzicami

W dniu 07.03.2017 (wtorek) na godzinę 16.00 zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami w ramach "dni otwartych".

 
Teatr Kurtyna - przedstawienie profilaktyczne

Dnia 22.02.2017 roku w naszej szkole gościł Teatr "Kurtyna" z Krakowa z przedstawieniem profilaktycznym "Spacer po linie".

Uczniowie mieli możliwość obejrzeć spektakl o tym, jak nieodpowiedzialne i lekkomyślne zachowanie jednej osoby może mieć przykre, a wręcz tragiczne konsekwencje dla innych, zupełnie przypadkowych osób.

Celem przedstawienia było ukazanie młodym ludziom, jak ważne jest odróżnianie dobra od zła, przewidywanie konsekwencji swoich czynów i decyzji, branie za nie odpowiedzialności, a także dokonywanie właściwych wyborów.

Spektakl bardzo się podobał. Ciekawe dialogi, niebanalny humor sprawił, że wszyscy słuchali w skupieniu, ale mieli również okazję do refleksji.

 
Dzień Bezpiecznego Internetu

 

W 2017 roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzić będziemy  pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI chcemy szczególnie podkreślić potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

W naszej szkole w ramach tegorocznych obchodów zachęcamy między innymi do udziału w konkursach na:

  • plakat,
  • film,
  • broszurę informacyjną.

SmileREGULAMIN KONKURSÓW

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Już dwudziesty piąty raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbierała pieniądze dla dzieci i osób starszych. Jak co roku temu wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo imprez, koncertów i innych akcji. Wszystkim przyświecał jeden cel - zebranie, jak największej sumy pieniędzy. Nasza szkoła także dołączyła do WOŚP? Kordynatorzy: p. Ewa Belter, p. Piotr Jetter, p. Przemysław Strzelecki wspierali uczennice klas drugich i trzecich, które jako wolontariusze zbierały pieniądze do puszek- w szkole w czwartek i piątek, w Szpetalu Górnym i Chełmicy w niedzielę.

Dochód ze szkolnej dyskoteki, na której bawili się gimnazjaliści w środę również został przeznaczony dla Orkiestry.

Rozgrywki w siatkówkę, które odbyły się 05.01.2017 w Fabiankach zgromadziły wielu propagatorów sportowego trybu życia a także idei bezinteresownego pomagania i wspierania WOŚP.

Czerwone serduszko przyklejone na bluzie, sweterku, koszulce czy kurtce jednoczyło tych wszystkich, którzy rozumieją, że dostrzeganie potrzeb słabszym i potrzebującym a także im pomaganie sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 35