Spotkanie z rodzicami

W dniu 07.03.2017 (wtorek) na godzinę 16.00 zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami w ramach "dni otwartych".

 
Teatr Kurtyna - przedstawienie profilaktyczne

Dnia 22.02.2017 roku w naszej szkole gościł Teatr "Kurtyna" z Krakowa z przedstawieniem profilaktycznym "Spacer po linie".

Uczniowie mieli możliwość obejrzeć spektakl o tym, jak nieodpowiedzialne i lekkomyślne zachowanie jednej osoby może mieć przykre, a wręcz tragiczne konsekwencje dla innych, zupełnie przypadkowych osób.

Celem przedstawienia było ukazanie młodym ludziom, jak ważne jest odróżnianie dobra od zła, przewidywanie konsekwencji swoich czynów i decyzji, branie za nie odpowiedzialności, a także dokonywanie właściwych wyborów.

Spektakl bardzo się podobał. Ciekawe dialogi, niebanalny humor sprawił, że wszyscy słuchali w skupieniu, ale mieli również okazję do refleksji.

 
Dzień Bezpiecznego Internetu

 

W 2017 roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzić będziemy  pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI chcemy szczególnie podkreślić potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

W naszej szkole w ramach tegorocznych obchodów zachęcamy między innymi do udziału w konkursach na:

  • plakat,
  • film,
  • broszurę informacyjną.

SmileREGULAMIN KONKURSÓW

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Już dwudziesty piąty raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbierała pieniądze dla dzieci i osób starszych. Jak co roku temu wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo imprez, koncertów i innych akcji. Wszystkim przyświecał jeden cel - zebranie, jak największej sumy pieniędzy. Nasza szkoła także dołączyła do WOŚP? Kordynatorzy: p. Ewa Belter, p. Piotr Jetter, p. Przemysław Strzelecki wspierali uczennice klas drugich i trzecich, które jako wolontariusze zbierały pieniądze do puszek- w szkole w czwartek i piątek, w Szpetalu Górnym i Chełmicy w niedzielę.

Dochód ze szkolnej dyskoteki, na której bawili się gimnazjaliści w środę również został przeznaczony dla Orkiestry.

Rozgrywki w siatkówkę, które odbyły się 05.01.2017 w Fabiankach zgromadziły wielu propagatorów sportowego trybu życia a także idei bezinteresownego pomagania i wspierania WOŚP.

Czerwone serduszko przyklejone na bluzie, sweterku, koszulce czy kurtce jednoczyło tych wszystkich, którzy rozumieją, że dostrzeganie potrzeb słabszym i potrzebującym a także im pomaganie sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi.

 
Góralskie kolędowanie

 

Dnia 4 stycznia w naszej szkole odbył się koncert pt."Góralskie kolędowanie". Muzycy z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zagrali i zaśpiewali kolędy i pastorałki. Opowiedzieli również o świątecznych zwyczajach kultywowanych w górach, a także zaprezentowali stroje ludowe i instrumenty muzyczne tradycyjne dla kapeli góralskiej.

Wszyscy byli zaciekawieni i świetnie się bawili słuchając znanych i mniej znanych kolęd. Na koniec, zgodnie z góralską tradycją, złożyli nam życzenia noworoczne.

 
Wywiadówka

Przypominamy, że zebranie z rodzicami w styczniu odbędzie się dnia 24.01.2017 (wtorek).

O  godzinie 16.00. odbędzie się zebranie ogólne w sali 52 (aula), następnie spotkania w klasach z wychowawcami.


(Podczas tego spotkania rodzice zostaną poinformowani m.in. o klasyfikacji półrocznej)

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 36