Góralskie kolędowanie

 

Dnia 4 stycznia w naszej szkole odbył się koncert pt."Góralskie kolędowanie". Muzycy z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zagrali i zaśpiewali kolędy i pastorałki. Opowiedzieli również o świątecznych zwyczajach kultywowanych w górach, a także zaprezentowali stroje ludowe i instrumenty muzyczne tradycyjne dla kapeli góralskiej.

Wszyscy byli zaciekawieni i świetnie się bawili słuchając znanych i mniej znanych kolęd. Na koniec, zgodnie z góralską tradycją, złożyli nam życzenia noworoczne.

 
Wywiadówka

Przypominamy, że zebranie z rodzicami w styczniu odbędzie się dnia 24.01.2017 (wtorek).

O  godzinie 16.00. odbędzie się zebranie ogólne w sali 52 (aula), następnie spotkania w klasach z wychowawcami.


(Podczas tego spotkania rodzice zostaną poinformowani m.in. o klasyfikacji półrocznej)

 
Zbliżają się święta...

Dzień 22 grudnia obfitował w naszej szkole w wiele uroczystości z świętami w tle.

Uczniowie klas pierwszych zmierzyli się w turnieju  „Gimnazjalista I Klasa: konkurs matematyczno-fizyczny dla klas pierwszych z bombką w tle”. Składał on się z różnych zadań i konkursów z zakresu matematyki i fizyki przygotowanych przez p. Sławomira Bieguna i p. Mariolę Bieńkowską.  Zwycięsko z tych potyczek wyszła klasa Ib, której serdecznie gratulujemy.

Następnie uczniowie klasy IIc, pod kierunkiem p. Sandry Borowskiej poprzez montaż słowno-muzyczny wprowadzili nas w nastrój Bożego Narodzenia.

Otrzymaliśmy również serdeczne życzenia od pana dyrektora Grzegorza Wojciechowskiego oraz wójta Gminy Fabianki Zbigniewa Słomskiego.

W tym dniu także, w każdej z klas, odbyły się spotkania opłatkowe.

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do galerii

 
Próbne egzaminy gimnazjalne

W dniach 6-8 grudnia uczniowie klas trzecich pisali próbny egzamin gimnazjalny z Operonem. Była to dla nich możliwość sprawdzenia się oraz  oswojenia z procedurami.

 
Mikołajki

 

Dnia 6 grudnia świętowaliśmy mikołajki. Uczniowie przyszli ubrani odświętnie lub założyli np. czerwone czapki Mikołaja. Tego dnia dekorowaliśmy sale i ubieraliśmy choinki. Wszyscy zaangażowali się i starali, by świąteczne ozdoby wprowadziły nas w odpowiedni klimat, a sale lekcyjne nabrały uroku.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - w strojach Mikołaja - odwiedzali uczniów na lekcjach oznajmiając swoje przybycie dzwoneczkiem i pogodną krótką piosenką. Następnie rozdawali cukierki i lizaki. Uczniowie niektórych klas wręczali sobie prezenty. Natomiast uczennice klasy pierwszej częstowały samodzielnie upieczonymi babeczkami oraz piernikami i cukierkami.

Dzięki temu poczuliśmy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 
Apel informacyjny

W dniu 5 grudnia odbył się apel informacyjny podsumowujący pracę szkoły w ostatnim miesiącu. Uczniowie uczestniczący w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych, którzy uzyskali najwyższe wyniki na poziomie szkolnym, zostali wyróżnieni i otrzymali drobne nagrody. Poinformowano również o osiągnięciach sportowych oraz organizacji egzaminów próbnych.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 35