Zbliżają się święta...

Dzień 22 grudnia obfitował w naszej szkole w wiele uroczystości z świętami w tle.

Uczniowie klas pierwszych zmierzyli się w turnieju  „Gimnazjalista I Klasa: konkurs matematyczno-fizyczny dla klas pierwszych z bombką w tle”. Składał on się z różnych zadań i konkursów z zakresu matematyki i fizyki przygotowanych przez p. Sławomira Bieguna i p. Mariolę Bieńkowską.  Zwycięsko z tych potyczek wyszła klasa Ib, której serdecznie gratulujemy.

Następnie uczniowie klasy IIc, pod kierunkiem p. Sandry Borowskiej poprzez montaż słowno-muzyczny wprowadzili nas w nastrój Bożego Narodzenia.

Otrzymaliśmy również serdeczne życzenia od pana dyrektora Grzegorza Wojciechowskiego oraz wójta Gminy Fabianki Zbigniewa Słomskiego.

W tym dniu także, w każdej z klas, odbyły się spotkania opłatkowe.

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do galerii

 
Próbne egzaminy gimnazjalne

W dniach 6-8 grudnia uczniowie klas trzecich pisali próbny egzamin gimnazjalny z Operonem. Była to dla nich możliwość sprawdzenia się oraz  oswojenia z procedurami.

 
Mikołajki

 

Dnia 6 grudnia świętowaliśmy mikołajki. Uczniowie przyszli ubrani odświętnie lub założyli np. czerwone czapki Mikołaja. Tego dnia dekorowaliśmy sale i ubieraliśmy choinki. Wszyscy zaangażowali się i starali, by świąteczne ozdoby wprowadziły nas w odpowiedni klimat, a sale lekcyjne nabrały uroku.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - w strojach Mikołaja - odwiedzali uczniów na lekcjach oznajmiając swoje przybycie dzwoneczkiem i pogodną krótką piosenką. Następnie rozdawali cukierki i lizaki. Uczniowie niektórych klas wręczali sobie prezenty. Natomiast uczennice klasy pierwszej częstowały samodzielnie upieczonymi babeczkami oraz piernikami i cukierkami.

Dzięki temu poczuliśmy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 
Apel informacyjny

W dniu 5 grudnia odbył się apel informacyjny podsumowujący pracę szkoły w ostatnim miesiącu. Uczniowie uczestniczący w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych, którzy uzyskali najwyższe wyniki na poziomie szkolnym, zostali wyróżnieni i otrzymali drobne nagrody. Poinformowano również o osiągnięciach sportowych oraz organizacji egzaminów próbnych.

 
Żywa lekcja historii

Dnia 1 grudnia grupa artystyczna "Rekonstrukto"z Lublina wystapiła z pokazem historycznym pt. "Staropolski sarmatyzm i epoka szklachecka". Była to żywa lekcja historii, podczas której artyści prezentowali obyczaje i kulturę epoki, tradycyjny strój sarmaty, uzbrojenie: muszkiety, rapiery, hakownice oraz metody walki. Chętni uczniowie wzięli udział w pojedynku na szable.

Uczniowie dowiedzieli się jak przebiegał proces czarownic oraz jakie dawniej stosowano tortury. Ogromną ciekawość wzbudziło krzesło inkwizycyjne "co mu kolców nie brak" oraz dyby. Na koniec każdy uczestnik mógł osobiście zapoznać się z rekwizytami. Taka forma poznania historii i staropolskiej kultury bardzo spodobała się gimnazjalistom.

 
KOMUNIKAT

W dniu 6 grudnia  br. (wtorek) w godz. 15.30 – 16.45 zapraszamy do szkoły rodziców  w ramach „dnia otwartego”

(zmiana godzin  ze względu na organizowaną w tym  dniu w budynku  gimnazjum  „Choinkę Mikołajkową”).

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 36