Spotkanie z policjantami

 

 


 

 

W dniu 24 listopada w naszej szkole dzielnicowi Łukasz Sokołowski i Damian Witczak przybliżyli gimnazjalistom tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, oraz szeroko rozumianą profilaktyką uzależnień.

Ucznowie z zainteresowaniem wysłuchali poruszanych zagadnień i obejrzeli prezentowane filmy.

 
Rocznica Odzyskania Niepodległości

 

 

W dniu 10 listopada uczniowie klasy II c, pod opieką p. Renaty Górskiej i p.Izabeli Bieleń, w montażu słowno-muzycznym uczcili 98. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Myśl przewodnia akademii brzmiała "Ojczyzna jest dla mnie domem - jedynym, wielkim, pięknym" i skłaniała do refleksji, że sami budujemy, tworzymy ten kraj na mapie świata, więc powinniśmy się starać, by wszyscy rodacy czuli się potrzebni, bezpieczni i dumni z własnego domu.

Powinniśmy także pamiętać o tych, którzy zginęli za ojczyznę i oddawać im należyty szacunek.

 
Gimnazjaliści na uroczystości gminnej

 

Uczniowie naszej szkoły uświetnili gminną uroczystość zorganizowaną na cześć jedenastu par małżeńskich obchodzących jubileusz Złotych Godów.

Niektórzy gimnazjaliści wystąpili przed swoimi dziadkami i krewnymi świętującymi tak piękną rocznicę i opowiedzieli słowami wybranych utworów poetyckich i piosenkami o pięknie i sile miłości, która potrafi przetrwać "burze" i "oprzeć się czasowi". Kilka sytuacji z codziennego życia przedstawili tak, jak sami je widzą.

Swoim występem sprawili wiele radości i wzruszeń osobom świętującym jubileusz a także ich rodzinom.

 

Zdjęcia z występów gimnazjalistów

 
Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 17-23 października w naszej szkole będą podejmowane działania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Plan działań do pobrania tutaj.

 

 

Podjęte działania.

 
Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października obchodziliśmy w szkole Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panem Maciejem Popkiem przygotował akademię, w czasie której mogliśmy wysłuchać utworów opowiadających o pracy pedagogów. Były również kwiaty i życzenia.

Tego dnia uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do społeczności gimnazjalnej. Po części oficjalnej pierwszoklasiści zaprezentowali się opowiadając o swoich pasjach i uzdolnieniach. Dowiedzieliśmy się, że wśród młodzieży gimnazjalnej pojawiły się osoby, które potrafią pięknie śpiewać, grać na gitarze, układać rymowanki oraz swoje spostrzeżenia i przemyślenia barwnie opisać.

 
Spotkanie z rodzicami

Zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych na zebranie, które odbędzie się 27 września 2016 roku w auli Publicznego Gimnazjum w Fabiankach (sala 52) o godzinie 16.00.

W programie:

- zapoznanie z ofertą i tradycjami placówki,

- poznanie wychowawców, nauczycieli i opiekunów pracujących w szkole,

- odpowiedzi na pytania i sugestie z Państwa strony.

 

Rodziców uczniów klas drugich i trzecich zapraszamy na godzinę 17.00 na zebranie z wychowawcami w klasach.


Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Publicznego Gimnazjum w Fabiankach

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 36