Rajd rowerowy

Dnia 13 czerwca odbył się rajd rowerowy. Uczestnikami rajdu były klasy Ia i Ic. Opiekunami były p. Ewa Brodzińska i p. Małgorzata Sobczak-Lewandowska. Trasa rajdu prowadziła przez lasy w celu poznania różnorodności biologicznej naszej okolicy, od Fabianek przez Witoszyn, Rachcin, do ruin zamku w Bobrownikach. Tego dnia świeciło piękne słońce, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni pokonywali trudy jazdy na rowerze stosując się do hasła - "Ruch to zdrowie".

Dokumentację wyprawy wykonała Oliwia Politowicz. Widać, że wszyscy świetnie razem spędzili czas.

 
Wybory do SU

W dniu 7 czerwca odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania przystąpili  uczniowie i  nauczyciele naszego gimnazjum. Wybrano osoby, które  od nadchodzącego roku szkolnego będą działać na rzecz społeczności szkolnej.

Skład nowego samorządu przedstawia się następująco:

Przewodnicząca:  Martyna Czekalska    Kl. II B

Zastępca:  Kamila  Dzięgielewska   Kl. II A

Sekretarz:  Elżbieta  Urbaczewska  Kl. II B

Do Samorządu Uczniowskiego weszli też:

Mateusz Sieradzki  Kl. II A

Paulina Słomska  Kl. II A

Oliwia Politowicz  Kl. I A

Opiekunem SU został wybrany  pan Maciej Popek.

 
Urodziny patrona

W piątek, 3 czerwca, uczciliśmy "Urodziny Patrona"- księdza Jana Twardowskiego. Gimnazjaliści mogli przypomnieć sobie wydarzenia z życia ks. Jana oglądając prezentacje przygotowane przez uczniów klas drugich. Wysłuchali również pięknej recytacji utworów poetyckich przy akompaniamencie p. Roberta Stranca. Po uroczystości usłyszeliśmy od jednej z osób:"Zafascynował mnie ksiądz Jan, więc chyba wypożyczę jego tomik poezji, by poznać go lepiej".

Tego dnia odbyły się także rozgrywki w siatkówkę. Rywalizacja poszczególnych drużyn sprawiła, że wielu kibiców podziwiało swoich kolegów. Zwyciężyła drużyna z klasy IIIc, II miejsce zajęli uczniowie IIIb, a III gimnazjaliści z IIIa.

 
Koncert w Baczyńskim

20 maja nasi uczniowie uczestniczyli w koncercie zespołu "The Fruitcakes", który został zorganizowany przez ZS nr 4 im. K.K. Baczyńskiego we Włocławku. Atrakcją koncertu był udział w nim młodego aktora - Tomasza Ziętka, znanego uczniom najbardziej z filmu "Kamienie na szaniec",  w którym zagrał jedną z głównych ról : "Rudego"- Janka Bytnara. Grał również w innych znanych polskich filmach, np "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" oraz w nagrodzonym ostatnio filmie Małgorzaty Szumińskiej "Body/Ciało". Jako wokalista i gitarzysta zespołu aktor świetnie się zaprezentował i porwał do tańca tłumy młodzieży. Miło spędziliśmy czas w rytmach muzyki "The Beatles", "The Rolling Stones", "The Doors". To oczywiście nie były wszystkie atrakcje. W zespole grał też Lukas Tymański - syn Ryszarda "Tymona" Tymańskiego- śpiewał i grał na perkusji. Po koncercie uczniowie otrzymali autografy od gwiazdorów, a także mogli zrobić sobie z nimi zdjęcia. Zostaliśmy też zaproszeni do szkoły na filmową prezentację placówki. Poczęstowano nas watą cukrową i ciasteczkami. Naprawdę miło i przyjemnie spędziliśmy piątkowe przedpołudnie.

 
Sukcesy naszych uczniów

19 maja w Zespole Szkół Chemicznych odbył się IX Konkurs Ekologiczny "Świat odpadów".

W kategorii prace plastyczne: Oliwia Politowicz zajęła I miejsce, Oliwia Wójcik  zajęła II miejsce, Weronika Krzeszewska otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy

 

O konkursie na q4

 
Dzień Europejski

Dnia 19 maja 2016 roku, odbyła się uroczystość obchodów Dnia Europejskiego. Z tej okazji przedstawiono historię Europy, a także  etapy tworzenia Unii Europejskiej oraz korzyści dla Polski z wstąpienia do tej organizacji. Zaprezentowano również „Podróż po Europie”, która z humorem pokazała wiele ciekawostek  na temat naszego kontynentu.
Uroczystość została przygotowana przez klasę IIb pod kierunkiem p. Małgorzaty Sobczak – Lewandowskiej.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 36