W teatrze

W dniu 5 kwietnia uczniowie klas I i II w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku obejrzeli sztukę teatralną na podstawie powieści J.R.R Tolkiena "Hobbit czyli tam i z powrotem" w reżyserii Marka Lisa-Orłowskiego, a w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Wraz z tytułowym bohaterem widzowie ruszyli na wyprawę w świat czarodziejów, krasnoludów, hobbitów, pająków i smoków a wrażenia wywołane m.in.efektami specjalnymi na długo pozostaną w ich pamięci.

 
Co dalej gimnazjalisto?

 

 

Uczniowie klas III stoją przed trudnym wyborem dotyczącym dalszej drogi kształcenia. By zdobyć dodatkową wiedzę na temat oferty szkół ponadgimnazjalnych i zasad rekrutacji do nich, gimnazjaliści uczestniczyli w dniu 5 kwietna we Włocławskich Targach Szkół Pracy i Rzemiosła, które odbywały się w Hali Mistrzów. Brali udział również w Drzwiach Otwartych w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku.

 
Spotkanie z rodzicami

Zapraszamy rodziców na spotkanie z nauczycielami w ramach "drzwi otwartych" w dniu 05.04.2016 na godzinę 16.00.

 
Żyj smacznie i zdrowo

"Żyj smacznie i zdrowo" -pod tym hasłem, w środę w naszym gimnazjum,  odbył się finał konkursu programu edukacyjnego zorganizowanego pod patronatem MEN. Zadaniem uczniów klas pierwszych i drugich było przygotowanie dań i potraw zgodnie z polską tradycją oraz według zasad zdrowego żywienia. Stoły były pełne pyszności świątecznych, a piękne dekoracje (stołów i potraw) sprawiały, że trudno było obok nich przejść, by tylko podziwiać czy oceniać. I miejsce zajęli uczniowie klasy Ia, II miejsce gimnazjaliści z klasy Ic, III miejsce uczniowie z klasy IIa. Roztrzygnięty został także konkurs na plakat wielkanocny: I miejsce - Oliwia Politowicz, II miejsce Oliwia Wójcik, III miejsce Sebastian Turski.

Szczególne słowa uznania należą się wszystkim uczniom klas pierwszych i drugich, bo biorąc udział w konkursie, ujawnili wiele swoich umiejętności kulinarnych i dekoratorskich, ale także rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem wspierali swoje dzieci i zespoły klasowe, by uroczystość była wyjątkowa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

 
Wkręć się w reklamę

W dniu 21 marca uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. Ewy Belter i p. Emilii Bandoszek-Kuligowskiej uczestniczyli w konferencji interdyscyplinarnej dotyczącej promocji i reklamy. Podczas pobytu w Zespole Szkół Technicznych wysłuchali wykładu p. Wojtka Dorosza "Manipulacja w reklamie", uczestniczyli w zajęciach z zakresu: informatyki, gier planszowych, projektowania robotów, buton maker, projektowania kubków i innych. Poznali również specyfikę szkoły zwiedzając np. pracownie pneumatyki i mechatroniki. Zajęcia te spotkały się z zainteresowaniem i każdy znalazł tam coś ciekawego dla siebie.

 
III Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 18 marca odbył się w Zespole Szkół Budowlanych we Włocławku III Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjów pod patronatem eurodeputowanego Janusza Zemke. Uczestniczyli w nim uczniowie naszego gimnazjum przygotowywani przez p. Ewę Brodzińską. Michał Guza, uczeń klasy IIIb, zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 35