Break dance

W środę, tj. 11 maja, uczniowie mogli obejrzeć pokaz tańca break dance w wykonaniu grupy No Name - wielokrotnych mistrzów Polski.

Oprócz występu pokazowego członkowie grupy tanecznej uczyli chętnych podstawowych kroków i figur. Gimnazjaliści mogli sprawdzić swoje umiejętności, a także przekonać się, czy trudno zaprezentować się przed własną publicznością. Wszyscy świetnie się bawili.

 
Apel organizacyjny

W dniu 9 maja odbył się, jak co miesiąc, apel organizacyjny, na którym podsumowano pracę szkoły w ostatnim okresie oraz wręczono nagrody w konkursach szkolnych, międzyszkolnych i ogólnokrajowych. Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 
Nietypowa lekcja historii

 

 

Uczniowie klas I i II w dni 6 maja uczestniczyli w spektaklu historycznym mającym na celu przybliżenie najważniejszych wydarzeń i dat z okresu Polski pierwszych Piastów. Gimnazjaliści chętnie brali udział w odgrywaniu scenek historycznych oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach, w których nagrodą był wybijany na miejscu denar Bolesława Chrobrego. Dużą popularnością cieszyła się przymierzalnia strojów i uzbrojenia, uczniowie chętnie zakładali kolczugi, hełmy, próbowali posługiwać się bronią: mieczem, toporem, tarczą.

Wszystko okraszone dowcipem sprawiło, że ta żywa lekcja historii pozwoliła przybliżyć oraz utrwalić wiedzą o życiu w państwie Piastów i na pewno, na długo pozostanie w pamięci uczniów.

 
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 4 maja odbyła się uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Na początku uczniowie wysłuchali wiersza Franciszka Karpińskiego ,,Na dzień 3 maja”. Następnie obejrzeli prezentację poświęconą konstytucji i jej twórcom.  Na zakończenie  zabrzmiała muzyka Fryderyka Chopina. Młodzież ze skupieniem wysłuchała  walca a-moll i nokturnu cis-moll w wykonaniu nauczyciela muzyki pana Roberta Stranca. Uroczystość przygotowali uczniowie  kl. II A pod opieką wychowawczyni Ewy Belter.

 
Przedstawienie profilaktyczne

W dniu 29 kwietnia miało miejsce przedstawienie profilaktyczne "Upadły Anioł" w wykonaniu aktorów teatru Kurtyna. Przedstawienie pokazujące relacje między młodymi ludźmi, ich fascynację przemocą, chęć zwrócenia na siebie uwagi i dominacji, brak empatii. Ich świat i jego wartości są wykreowane przez wirtualnych brutalnych idoli. Zatracenie w tej rzeczywistości doprowadza do braku umiejętności posługiwania się, a nawet świadomości istnienia norm etycznych i prawnych, obowiązujących w grupie społecznej. Spektakl pokazał pewne mechanizmy związane z uzależnieniem od gier komputerowych, mediów, a także ich tragiczne konsekwencje.

Jego treść wielu gimnazjalistów nakłoniła do refleksji.

 
Drzwi otwarte dla szóstoklasistów

W dniu 27 kwietnia gościliśmy w murach naszego gimnazjum uczniów klas VI z pobliskich szkół podstawowych: ze Świątkowizny, Cyprianki, Fabianek i Szpetala Górnego. Szóstoklasiści mieli możliwość zwiedzić budynek naszej szkoły, zapoznać się z bazą dydaktyczną oraz uczestniczyć w koncercie orkiestry dętej, zajęciach pokazowych, konkursach i quizach z różnych przedmiotów.

Uczniowie szkół podstawowych chętnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w zaproponowanych formach sprawdzenia się poprzez zabawę.

 

Zapraszamy do galerii

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 36