Wkręć się w reklamę

W dniu 21 marca uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. Ewy Belter i p. Emilii Bandoszek-Kuligowskiej uczestniczyli w konferencji interdyscyplinarnej dotyczącej promocji i reklamy. Podczas pobytu w Zespole Szkół Technicznych wysłuchali wykładu p. Wojtka Dorosza "Manipulacja w reklamie", uczestniczyli w zajęciach z zakresu: informatyki, gier planszowych, projektowania robotów, buton maker, projektowania kubków i innych. Poznali również specyfikę szkoły zwiedzając np. pracownie pneumatyki i mechatroniki. Zajęcia te spotkały się z zainteresowaniem i każdy znalazł tam coś ciekawego dla siebie.

 
III Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 18 marca odbył się w Zespole Szkół Budowlanych we Włocławku III Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjów pod patronatem eurodeputowanego Janusza Zemke. Uczestniczyli w nim uczniowie naszego gimnazjum przygotowywani przez p. Ewę Brodzińską. Michał Guza, uczeń klasy IIIb, zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

 
Apel

W dniu 29 lutego dokonano comiesięcznego podsumowania pracy szkoły oraz wręczono nagrody, dyplomy i wyróżnienia w konkursach, których wyniki poznano w ostatnim miesiącu.

Pani Ewa Brodzińska przedstawiła regulamin zbliżającego się konkursu "Stoły wielkanocne" realizowanego w ramach projektu "Zdrowo się odżywiam na co dzień i od święta".

 

 
Spotkanie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie z nauczycielami w ramach  "Drzwi otwartych" w dniu 01.03.2016 na godzinę 16.00.

 
Organizacja Rekolekcji Wielkopostnych

 

Poniedziałek 22.02.2016 r.

16.00 Msza św. ze spowiedzią w kościele parafialnym w Szpetalu Górnym (dojazd uczniów we własnym zakresie pod opieką rodziców). W tym dniu w gimnazjum nie ma zajęć lekcyjnych.

 

Wtorek i środa 23-24.02.2016 r


Dowozy uczniów: 7.20 ze Szpetala, 7.40 z Liska, 8.10 ze Świątkowizny, 8.15 z Chełmicy i Cyprianki

    W godz. 8.20 – 9.05 i 9.15 – 10.00: nauki rekolekcyjne (wszystkie klasy na sali gimnastycznej).

Odjazdy: ok. 10.10 do wszystkich miejscowości.

 

 

 
Konkurs z języka angielskiego

 

We wtorek 09.02.2016 został zorganizowany konkurs przedmiotowy z języka anielskiego. Organizatorem była p. Agnieszka Góralczyk. Do udziału zgłosiło się 31 uczniów z I, II i III klas naszego gimnazjum. Test składał się z 3 części:

I część: struktury gramatyczne,

II część: słownictwo,

III część: wiedza krajoznawcza.

Spośród tak licznej grupy uczniów wyłoniono zwycięzcę, którym jest Tobiasz Skrzypiński z klasy Ib. Nie odbyło się jednak bez miejsc zdobytych ex aequo. Drugie miejsce przypadło aż 5 osobom z tą samą ilością punktów. Są nimi: Oliwia Wójcik klasa Ib, Arkadiusz Stawicki klasa Ic, Kamila Dzięgielewska klasa IIa, Elżbieta Urbaczewska klasa IIb, Aleksandra Kamela klasa IIIa. Trzecie miejsce zdobyła Magdalena Andrzejewska z klasy IIIa.

Zwycięzcom gratulujemy a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 13 z 36