Organizacja Rekolekcji Wielkopostnych

 

Poniedziałek 22.02.2016 r.

16.00 Msza św. ze spowiedzią w kościele parafialnym w Szpetalu Górnym (dojazd uczniów we własnym zakresie pod opieką rodziców). W tym dniu w gimnazjum nie ma zajęć lekcyjnych.

 

Wtorek i środa 23-24.02.2016 r


Dowozy uczniów: 7.20 ze Szpetala, 7.40 z Liska, 8.10 ze Świątkowizny, 8.15 z Chełmicy i Cyprianki

    W godz. 8.20 – 9.05 i 9.15 – 10.00: nauki rekolekcyjne (wszystkie klasy na sali gimnastycznej).

Odjazdy: ok. 10.10 do wszystkich miejscowości.

 

 

 
Konkurs z języka angielskiego

 

We wtorek 09.02.2016 został zorganizowany konkurs przedmiotowy z języka anielskiego. Organizatorem była p. Agnieszka Góralczyk. Do udziału zgłosiło się 31 uczniów z I, II i III klas naszego gimnazjum. Test składał się z 3 części:

I część: struktury gramatyczne,

II część: słownictwo,

III część: wiedza krajoznawcza.

Spośród tak licznej grupy uczniów wyłoniono zwycięzcę, którym jest Tobiasz Skrzypiński z klasy Ib. Nie odbyło się jednak bez miejsc zdobytych ex aequo. Drugie miejsce przypadło aż 5 osobom z tą samą ilością punktów. Są nimi: Oliwia Wójcik klasa Ib, Arkadiusz Stawicki klasa Ic, Kamila Dzięgielewska klasa IIa, Elżbieta Urbaczewska klasa IIb, Aleksandra Kamela klasa IIIa. Trzecie miejsce zdobyła Magdalena Andrzejewska z klasy IIIa.

Zwycięzcom gratulujemy a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

 
Egzaminy próbne

W dniach 10-11 lutego 2016 roku uczniowie klas trzecich piszą próbny egzamin gimnazjalny z: języka polskiego, historii i wos-u, języka angielskiego oraz matematyki i przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Mogą oni sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności przed właściwym egzaminem gimnazjalnym, który czeka ich już w kwietniu bieżącego roku.

 
Wywiadówka

Spotkanie z rodzicami podsumowujące pracę w I semestrze odbędzie się 2 lutego o godzinie 16.00. 
Jasełka

 

 

 

 

Święta to czas spokoju, wyciszenia. W tym niezwykłym okresie pełnym zadumy i refleksji, dzięki pani Renacie Górskiej i uczniom gimnazjum, mieliśmy możliwość zatrzymania się na chwilę i spojrzenia na złą i dobrą stronę ludzi i otaczającego nas świata. Wszystko to przez pryzmat i w tle wydarzeń sprzed kilku tysięcy lat, czyli niezwykłych narodzin w Betlejem.

 
Mikołajki

 

 

 

W dniu 4 grudnia zgodnie z tradycją i w porozumieniu z samorządem uczniowskim nasze gimnazjum odwiedził Mikołaj.

W towarzystwie "śnieżynek" rozdawał gimnazjalistom słodycze.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 13 z 35