Seminarium Uczniowskie w ZSCH

20 maja w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku odbyło się XX Seminarium Uczniowskie

Problemy Ochrony Środowiska "W sprawie H2O".

W programie:

VIII Konkurs Ekologiczny "Moje środowisko jest mi bliskie".

Kategorie: test, prezentacja multimedialna, prace plastyczne.

Test pisały: Aleksandra Ogrodowicz (klasa IIIa), Angelika Słomczewska (klasa IIIa), Magdalena Cybulska (klasa IIIa).

Wyróżnienie zdobyła Aleksandra Ogrodowicz.

Prezentację multimedialną wykonali: Jakub Chrabąszczewski (klasa IIIa) i Wiktor Oliwkowski (klasa Ia).

Wyróżnienie zdobył Wiktor Oliwkowski.

Prace plastyczne wykonały: Małgorzata Chrzanowska (klasa IIIb) i Aleksandra Ogrodowicz (klasa IIIa).

Wyróżnienie zdobyła Małgorzata Chrzanowska.

 
Wycieczka do BioFood

 

W dniu 6 maja uczniowie naszego gimnazjum brali udział w wycieczce do przedsiębiorstwa przetwórstwa owocowo-warzywnego BioFood w Ciechocinie. Zwiedzali zakład. Uzyskali dużo informacji na temat zdrowej żywności i zdrowego żywienia. Wszyscy miło spędzili czas. Wracali z pomysłami, jak zmienić swój sposób żywienia na zdrowy.

 
Drzwi otwarte

W dniu 15 maja gościliśmy w naszym gimnazjum uczniów klas szóstych z pobliskich szkół podstawowych. Gimnazjaliści wraz z nauczycielami opowiedzieli im o szkole oraz po niej oprowadzili. W poszczególnych klasopracowniach szóstoklasiści mieli możliwość uczestniczenia w różnych konkursach, zabawach lub pokazach naukowych.

 

Zapraszamy do galerii

 
Dzień Europejski

Dnia 8 maja 2015 roku w Publicznym Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Fabiankach, odbyła się impreza z okazji Dnia Europejskiego. Poprzedzona była konkursami: „Polska w Unii Europejskiej” oraz „Europa – nasz dom”. W związku z tym na początku imprezy, p. Małgorzata Sobczak – Lewandowska, zwycięzcom konkursów wręczyła dyplomy i nagrody. W dalszej części uroczystości, prowadzące: Martyna Czekalska i Elżbieta Urbaczewska – uczennice kl. Ib – przybliżyły tematykę związaną z Europą i Unią Europejską, przypomniały historię tej organizacji i jej podstawowe założenia. Pokazano też prezentację „Droga Polski do Unii Europejskiej”.
Druga część imprezy polegała na rywalizacji wszystkich  klas gimnazjum w następujących konkurencjach:
1) przedstawienie prezentacji komputerowej na temat wylosowanego wcześniej kraju Unii Europejskiej,
2) zaprezentowanie flagi tego państwa, wykonanej dowolną techniką,
3) recytacja wiersza w języku angielskim lub niemieckim.
Zmagania klas były oceniane przez komisję w składzie: p. Agnieszka Łukawczyk, p. Agnieszka Góralczyk, p. Emilia Bandoszek – Kuligowska.
Zwycięzcą został klasa IIIa.
Organizatorem całej imprezy była p. Małgorzata Sobczak – Lewandowska i klasa Ib.

Zapraszamy do galerii

 
Święta majowe

W tym roku uczciliśmy już 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dziennikarze pracujący w TV Fabianki: Patrycja Słomska, Szczepan Szczepański, Jakub Chrabąszczewski i Adrian Sarnowski przybliżyli nam okoliczności uchwalenia pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie. Przeprowadzili wywiady z ludźmi z okolicy m.in. panem Wójtem Zbigniewem Słomskim, panem dyrektorem Grzegorzem Wojciechowskim, pracownikami szkoły i uczniami Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Fabiankach, którzy udzielili odpowiedzi na pytania: Czym dla mnie jest patriotyzm i jak świętuje 3 Maja. Mogliśmy obejrzeć też krótkie filmy edukacyjne opowiadające o symbolach narodowych.

Nad przygotowaniem całości uroczystości czuwali producenci filmowi panowie Sławomir Biegun i Robert Stranc.

 
Spotkanie z korespondentem radiowym

 

 

29 kwietnia 2015 roku w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie z korespondentem radiowym Polskiego Radia w Moskwie-panem Maciejem Jastrzębskim. Uczniowie przywitali go gromkimi brawami. Na początku dziennikarz przedstawił się i opowiedział kilka zdań o sobie i swojej pracy. Potem uczniowie zadawali mu pytania, dzięki którym dowiedzieli się, jak wygląda praca dziennikarza radiowego, jakie kraje zwiedził reporter i co ciekawego go tam spotkało. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o różnych państwach i miastach europejskich oraz o trudnościach związanych z wykonywaniem tego interesującego zawodu. Padło koło 20-stu pytań, na które pan Maciej udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Spotkanie trwało około 1,5 godziny. Na koniec uczniowie wręczyli reporterowi kwiaty, a on zostawił na pamiątkę swoje dwie książki.  Spotkanie to zorganizowała p. Izabela Bieleń, za co serdecznie dziękujemy.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 17 z 35