Projekty edukacyjne 2015

1 czerwca uczniowie klas drugich naszego gimnazjum zaprezentowali swoje projekty edukacyjne o następującej tematyce:

Monografia ulubionego klubu sportowego.

Jazda polska – husaria.

Sposoby komunikowania się ludzi.

Historia komputerów.

Kultura i sztuka rosyjska.

Po co nam fizyka? Wykorzystanie wiedzy z fizyki na co dzień.

Inscenizacja fragmentu komedii A. Fredry „Zemsta”.

Wodo – jaka jesteś i co z tobą będzie?

Pomoce dydaktyczne na zajęcia techniczne.

Komisja w składzie: E. Belter, I. Bieleń, M. Bieńkowska, E. Brodzińska, A. Góralczyk, R. Górska,
M. Sobczak- Lewandowska, G. Wojciechowski oceniała powyższe projekty, biorąc pod uwagę ich wartość edukacyjną, wkład pracy, oryginalność i pomysłowość, ogólne wrażenie. Najwięcej punktów (159) zdobył projekt „Kultura i sztuka rosyjska” przygotowany przez uczniów klasy IIc pod opieką
p. Darii Kubiaczyk. Drugie miejsce przyznano grupie, która przygotowywała zadanie pod opieką
p. Sławomira Bieguna – „Po co nam fizyka?”(153p.). Na trzecim miejscu znalazł się projekt pod tytułem „Wodo - jaka jesteś i co z tobą będzie?- przygotowywany przez uczniów klasy IIb pod opieką
p. Ewy Matusiak( 150p.). Przyznano także IV miejsce za projekt- „Historia komputerów”(145p.) oraz V miejsce za projekt „Sposoby komunikowania się”(138p.).

Poziom tegorocznych projektów oceniono ogólnie jako wysoki. Wszystkie były oryginalne i atrakcyjne dla odbiorców, a także wymagały dużego wkładu pracy zarówno od uczniów, jak i od nauczycieli.

 

Zapraszamy do galerii

 
Wycieczka rowerowa

Dnia 28 maja odbyła się wycieczka rowerowa do miejscowości Bobrowniki. Celem wycieczki było zmotywowanie uczniów do aktywnego trybu życia. Ruch to zdrowie- to element Programu "Trzymaj formę", który jako szkoła realizujemy od kilku lat.

 
Trzymaj formę

W tym roku program "Trzymaj formę" przebiegał pod hasłem "Rodzino żyj zdrowo i na sportowo". W ramach podsumowania tej akcji zadaniem uczniów było przygotowanie w klasach gazetki ściennej na temat recepty na zdrowie. Na szczególne wyróżnienie zasługiwały pomysły klas: IIb, IIIb i IIa, które komisja oceniła najwyżej.

W dalszych zmaganiach oceniano przygotowane i prezentowane przez zespoły klasowe informacje o (wylosowanych) warzywach i owocach oraz ich wyeksponowanie. Rywalizacja była zawzięta. Pierwsze miejsce zajęła klasa IIIb, drugie IIb a trzecie IIa.

 

Obejrzyj fotorelacje

 
Muzeum Diecezjalne

20 maja mogliśmy podziwiać zbiory zgromadzone w Włocławskim Muzeum Diecezjalnym. Wyjazd został zorganizowany w ramach zajęć z tożsamości regionalnej a współfinansowany przez Unię Europejską. Stroną organizacyjną zajęła się Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju.

W budynku pałacu wzniesionego w I połowie XVIII wieku staraniem biskupa Krzysztofa Antoniego Szembeka podziwialiśmy przepiękne eksponaty sakralne z diecezji włocławskiej. Odnowione wnętrza pałacu, prześliczne zabytkowe eksponaty oraz ogromna wiedza przekazana z pasją przez pana przewodnika na długo pozostaną w naszej pamięci.

Mogliśmy zwiedzać także nowoczesną sale ekspozycji czasowych, w której odbywają się koncerty, wystawy okolicznościowe i imprezy kulturalne.

 
Seminarium Uczniowskie w ZSCH

20 maja w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku odbyło się XX Seminarium Uczniowskie

Problemy Ochrony Środowiska "W sprawie H2O".

W programie:

VIII Konkurs Ekologiczny "Moje środowisko jest mi bliskie".

Kategorie: test, prezentacja multimedialna, prace plastyczne.

Test pisały: Aleksandra Ogrodowicz (klasa IIIa), Angelika Słomczewska (klasa IIIa), Magdalena Cybulska (klasa IIIa).

Wyróżnienie zdobyła Aleksandra Ogrodowicz.

Prezentację multimedialną wykonali: Jakub Chrabąszczewski (klasa IIIa) i Wiktor Oliwkowski (klasa Ia).

Wyróżnienie zdobył Wiktor Oliwkowski.

Prace plastyczne wykonały: Małgorzata Chrzanowska (klasa IIIb) i Aleksandra Ogrodowicz (klasa IIIa).

Wyróżnienie zdobyła Małgorzata Chrzanowska.

 
Wycieczka do BioFood

 

W dniu 6 maja uczniowie naszego gimnazjum brali udział w wycieczce do przedsiębiorstwa przetwórstwa owocowo-warzywnego BioFood w Ciechocinie. Zwiedzali zakład. Uzyskali dużo informacji na temat zdrowej żywności i zdrowego żywienia. Wszyscy miło spędzili czas. Wracali z pomysłami, jak zmienić swój sposób żywienia na zdrowy.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 17 z 36