Koła zainteresowań i zajęcia dodatkowe
Koło języka niemieckiego

Kółko języka niemieckiego prowadzi pani mgr Ewa Belter. Na zajęciach uczniowie rozwijają i pogłębiają umiejętności językowe. Poznają wybrane zagadnienia z zakresu historii i kultury Niemiec, Austrii i Szwajcarii oraz literatury niemieckojęzycznej.
Podczas zajęć poruszana jest problematyka stosunków polsko-niemieckich postrzeganych przez pryzmat historii i kultury.

 
Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego są prowadzone przez mgr Darię Kubiaczyk i mgr Agnieszkę Góralczyk. Mają one głównie zza zadanie poszerzanie wiedzy oraz wyrównywanie braków dla uczniów, którym nauka języka obcego sprawia problemy.

 
Koło historyczne

                                            Przy Publicznym Gimnazjum w Fabianach od roku szkolnego 2005/2006 działa koło historyczne, prowadzone przez mgr Igę Bognę Rudnicką. Uczestniczą w nim zainteresowani uczniowie. Od kilku lat koło przygotowuje opracowania na konkurs ogłoszony przez czasopismo "Mówią wieki" zatytułowany Liga Historyczna. W roku szkolnym 2009/2010 uczniowie naszego gimnazjum zajęli pierwsze miejsce.

 
Koło chemiczne

Od kilku lat mgr Ewa Matusiak prowadzi zajęcia kółka chemicznego dla młodzieży uzdolnionej z chemii. Na zajęciach kółka chemicznego uczniowie poszerzają swoje wiadomości, umiejętności z chemii poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń, eksperymentów, przygotowywanie referatów i czytanie ze zrozumieniem czasopism naukowych. Bardzo ważne jest rozumienie przez ucznia zjawisk chemicznych spotykanych w życiu codziennym, ich przydatność do rozwoju cywilizacji, a także umiejętność rozumienia, naukowego podejścia do zjawisk przyrodniczych. W ramach zajęć kółka chemicznego uczniowie redagują artykuły do ściennej gazetki szkolnej, przygotowują konkursy chemiczne i ekologiczne.

 
Koło ekologiczne

Koło ekologiczno-biologiczne prowadzi działalność ekologiczną i dydaktyczno-wyrównawcza dla chętnych uczniów. W ramach koła ekologicznego zostanie zorganizowany szkolny konkurs ekologiczny z okazji DNIA ZIEMI, prowadzone są różnego typu akcje oraz prowadzona jest ścienna gazetka informacyjna. Zajęcia w ramach tego koła prowadzi mgr Ewa Brodzińska. Swoją działalnością obejmuje ono również LOP.

 
Orkiestra dęta

Orkiestra dęta przy Publicznym Gimnazjum w Fabiankach powstała 01.01.2003. Kapelmistrzem od samego początku jest mgr Robert Stranc, który jest zarazem nauczycielem muzyki w tutejszym gimnazjum. Obecnie orkiestra liczy 30 osób. W tym czasie orkiestra zagrała dziesiątki koncertów. Występowała na Półwyspie Helskim, w Chojnicach, Brodnicy, Radziejowie i w wielu innych miejscach. Brała też udział w wielu konkursach i przeglądach. Swoimi występami uświetnia różne uroczystości szkolne i gminne. Prężnie działa rownież chór szkolny.

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 2 z 2