Aktualności
Projekty edukacyjne

W dniach 14 i 19 czerwca uczniowie klas II zaprezentowali przygotowane w tym roku szkolnym projekty edukacyjne. Tematyka projektów była bardzo zróżnicowana i obejmowała:

1.Współczesne miasto występujące w Piśmie Świętym.

2. Na igrzyskach w starożytnej Grecji.

3. Motyw rycerza w literaturze i filmie.

4. Historia Internetu w Polsce.

5. Fizyka poza szkołą.

6. Jesteś tym, co jesz.

7. Dialekty języka polskiego.

8. Pomoce dydaktyczne na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa

9. Atrakcje turystyczne w Londynie

Projekty zostały poddane ocenie  komisji konkursowej w składzie: p. Agnieszka Góralczyk, p. Mariola Bieńkowska i p. Robert Stranc.

I miejsce zajął projekt "Fizyka poza szkołą";

II miejsce  "Jesteś tym, co jesz" i "Dialekty języka polskiego";

III miejsce "Motyw rycerza w literaturze i filmie".

Wyróżnienie otrzymały: "Atrakcje turystyczne w Londynie" oraz "Na igrzyskach w starożytej Grecji".

 

Galeria zdjęć

 

'

 
Konkurs poetycki

19 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach rozdano nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim im. Leona Stankiewicza. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników z 31 szkół, nadesłano ponad 200 wierszy. Nagrodzono 25 osób - w tym naszą uczennicę Oliwię Wójcik z klasy IIa za autorskie wiersze, które zostana opublikowane w najbliższym roku szkolnym.

Gratulacje!

 
Dzień Dziecka

 

 

Dnia 07.06.2017 w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Niektórzy uczniowie wybrali się do kina, inni obejrzeli filmy wraz z klasą i wychowawcą w szkole i spędzili wspólnie, sympatycznie i beztrosko czas.

Tego dnia zajęć dydaktycznych nie było, by gimnazjaliści mogli oddać się przyjemnościom, które dla nich zostały przygotowane.

Odbyły się również zawody sportowe - XVIII Olimpiada "Nadzieje Olimpijskie", gdzie nasi koledzy i koleżanki rywalizowali w wielu dyscyplinach m.in. rzucie oszczepem, pchnięciu kulą, biegach na 60 m itd. Wielu gimnazjalistów poprawiło swoje rekordy życiowe i zajęli czołowe miejsca na podium.


Wszystkim zawodnikom gratulujemy :)

 
Koncert profilaktyczny

 

 

26 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie profilaktycznym Gabriela Fleszara, który odbył się w szkole podstawowej w Cypriance. Polski aktor i piosenkarz znany z utworu "Kropla deszczu", granego do dziś w stacjach radiowych, w sposób naturalny i barwny opisywał historię osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu lub nikotyny. Na własnym przykładzie opowiedział, jak wpadł w nałóg nikotynowy i jak trudno było mu z niego wyjść. Ideą jego występu było "myślcie, co robicie", bowiem muzyk przekonywał młodzież, że używki to droga donikąd oraz namawiał do podejmowania mądrych decyzji. Opowieści przeplatane były utworami muzycznymi przy dźwiękach gitary klasycznej. Uczestnictwo uczniów w tym wyjątkowym koncercie było połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

 
KOMUNIKAT

Dzień 2 maja br. (wtorek) jest dniem wolnym od zajęc lekcyjnych.

 

Najbliższe spotkanie z rodzicami odbędzie się dnia 23 maja 2017 roku (wtorek). Zostaną na nim podane roczne oceny przewidywane z przedmiotów i zachowania. Zapraszamy wszystkich rodziców na godzinę 16.00.

 
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Nasze gimnazjum brało udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się w Zespole Szkół Budowlanych we Włocławku. Szkołę reprezentowały: Kamila Dzięgielewska - klasa IIIa i Sylwia Suska - klasa IIIa pod opieką pani Ewy Brodzińskiej. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, który składał się z 30 pytań zamkniętych i 5 pytań otwartych. W ogólnej punktacji obie uczennice uzyskały wysoki wynik. Kamila Dzięgielewska zajęła IV miejsce.

Gratulujemy Smile

 

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 37