Aktualności
Dzień Dziecka

"Dzień Dziecka" w naszej szkole obchodzony był nietypowo. W dniu tym uczniowie klas drugich mieli możliwość zaprezentowania swoich projektów edukacyjnych na forum szkoły. Ponadto rozegrano konkurs skoków wzwyż oraz mecz koszykówki pomiędzy uczniami a nauczycielami.

 

 

Zapraszamy do galerii

 
Święto zdrowia

W dniu 20 maja obchodziliśmy gimnazjalne "Święto zdrowia". Był to dzień poświęcony podsumowaniu działań w ramach szkolnego projektu opracowanego przez panią Ewę Brodzińską "Żyj zdrowo i bądź aktywny" w ramach programu "Trzymaj formę". Uczniowie prezentowali przykłady różnych form aktywności fizycznej wpływającej na ogólny rozwój organizmu i poprawę kondycji. Przedstawiono prezentacje dotyczące zdrowego trybu życia. Wykonano kanapki zgodnie z przesłaniem zdrowego i racjonalnego sposobu odżywiania się (wszyscy mieli możliwość ich skosztowania, co zostało przyjęte z dużym entuzjazmem). Rozegrano turniej wiedzy pt. "Zdrowy styl życia" w którym zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę Ic. Podsumowano konkursy (plastyczny, turniej wiedzy i inne) oraz wręczono nagrody. Ten sposób promocji zdrowego stylu życia wielu osobom bardzo się spodobał.

 

Zapraszamy do galerii

 
"Zróbmy to dla Wisły"

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej przybliżyło naszym uczniom tematykę związaną z ochroną przyrody, gospodarką wodną i znaczeniem Wisły dla ludzi i środowiska naturalnego. Tematyka ta spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników prelekcji.

 
Spotkanie z podróżnikiem

12 maja mieliśmy niecodzienną okazję zapoznania się z kulturą Aborygenów. Prezentację poprowadził Joe Chale - prezes Fundacji Polsko - Australijskiej, Polak od 30 lat mieszkający w Australii. Niezwykle barwna opowieść o rdzennych mieszkańcach Australii została połączona z wystawą rzadkich eksponatów.

 

Zapraszamy do galerii

 
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

220. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była tematem uroczystej akademii zorganizowanej w dniu 4 maja w naszym gimnazjum.

Konstytucja 3 Maja została uchwalona 3 maja 1791 roku, była to ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.


 

Zapraszamy do galerii

 
Egzamin gimnazjalny

Egzamin gimnazjalny już za trzecioklasistami, teraz przed nimi trudny wybór szkoły średniej.

Życzymy trafnych decyzji.

 
«pierwszapoprzednia31323334353637następnaostatnia»

Strona 31 z 37