Aktualności
Festiwal Nauki

Szkoła to miejsce, w którym młodzi ludzie mają możliwość rozwijania swoich talentów i zgłębiania wiedzy w sposób praktyczny i ciekawy. Takie oblicze gimnazjum można było poznać podczas Festiwalu Nauki w dniu 02.04.2011 roku.  Zaproszeni goście, rodzice oraz młodzież ze szkół podstawowych mieli możliwość obejrzenia oraz uczestnictwa w różnych ciekawych pokazach, wysłuchania koncertu, obejrzenia przedstawienia teatralnego, zapoznania się z efektami pracy różnych kół zainteresowań, zwiedzania szkoły. Młodzież nagrodzona w konkursie plastycznym i lidze historycznej odebrała swoje nagrody.

 

Zapraszamy na fotorelacje z uroczystości

 
Koncert

W dniu 29 marca 2011 roku w naszej szkole miało miejsce duże artystyczne wydarzenie. Odwiedzili nas artyści-muzycy z Akademii Muzycznej w Łodzi: prof. Rafał Gzella-pianista i kompozytor oraz sopranistka Patrycja Kujawa-absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego. Przygotowali program składający się z najpiękniejszych polskich pieśni. Uczniowie bardzo żywiołowo reagowali na poszczególne utwory. Pan profesor zaprezentował swoje umiejętności pianistyczne. Pani Patrycja, pomimo młodego wieku wykazała się wielkim kunsztem wokalnym. To już kolejny koncert tego typu w naszej szkole.

 
Żyj zdrowo i aktywnie

1. 2010/2011

Nasza szkoła przystąpiła do programu "Trzymaj formę". W ramach realizacji założeń tego programu opracowany został projekt "Żyj zdrowo i bądź aktywny".

 

2. Nasza szkoła w roku szkolnym 2011/2012 kontynuuje działania w ramach programu "Trzymaj formę". Opracowano projekt "Wiem co wybieram: aktywność i zdrowie".

W ramach realizacji tego projektu zorganizowano wycieczkę rowerową do Wąkola (fotorelacja w galerii). Ogłoszono także konkurs plastyczny i na wiersz o tematyce zdrowotnej. W obu konkursach uczniowie bardzo chętnie i licznie uczestniczyli.

 

3. 2012/2013

W ramach realizacji jego programu opracowany został projekt "Wiem co, mam na talerzu". O założeniach tego projektu i podejmowanych działaniach będziemy informować na bieżąco.

 

4. 2013/2014

Nasza szkoła kontynuuje działania w ramach projektu "Trzymaj formę".

W roku szkolnym 2013/2014 realizowany będzie projekt: "Bądź aktywny i jedz zdrowo w 4 porach roku".

 

5. 2014/2015

Nadal działamy aktywnie, w tym roku pod hasłem "Rodzino żyj zdrowo i na sportowo".


 

 

 
Uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego

Uczniowie z klasy IIb i IIIb uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej w Urzędzie Stanu Cywilnego w Fabiankach z okazji 50 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego. Dostojnym Jubilatom gimnazjaliści złożyli życzenia, zadedykowali i zaśpiewali piosenki oraz słowami polskich poetów opowiedzieli o pięknie, sile i wartości uczucia, które ich połączyło i nadal kwitnie.

 
Gimnazjaliści na strzelnicy

W dniu 18 lutego uczniowie klas drugich pod opieką Pana Przemysława Strzeleckiego i Pana Roberta Stranca w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa pojechali do Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie. Mieli tam możliwość zwiedzania budynku oraz brali udział w zajęciach na strzelnicy szkolnej. Uzyskali informację na temat broni i zasad posługiwania się nią. Każdy z uczniów miał możliwość wykonania dwóch serii strzałów.  Z relacji uczestników wynika, iż była tam bardzo miła atmosfera i wszyscy wrócili zadowoleni.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Podsumowanie pracy w I semestrze

W dniu 28 stycznia odbył się apel podsumowujący pracę szkoły oraz wyniki nauczania w pierwszym semestrze. Mieliśmy okazję usłyszeć, które klasy oraz którzy uczniowie zostali wyróżnieni. Ponadto podsumowane zostały konkursy szkolne i rozdano nagrody ich laureatom.


Zapraszamy do galerii

 
«pierwszapoprzednia31323334353637następnaostatnia»

Strona 32 z 37