Aktualności
Warsztaty Tradycji i Zwyczajów Wielkanocnych na Kujawach 2010

Dnia 31 marca 2010 r. w auli w naszym Gimnazjum odbyły się warsztaty kultywujące zwyczaje i tradycje świąt wielkanocnych na Kujawach zorganizowane przez mgr Barbarę Jakubowską-Berkowską. Odbył się pokaz rzeźbiarski prowadzony przez W. Orzechowskiego. Wspólna zabawa miała miejsce przy dźwiękach muzyki ludowej.

 
Rekolekcje Wielkopostne 2010

W dniach 17-19 marca 2010 r. uczniowie naszego gimnazjum brali udział w Rekolekcjach Wielkopostnych. Uczestnicy spotkań na terenie szkoły mieli możliwość: wysłuchania ciekawych i refleksyjnych kazań, uczestnictwa w drodze krzyżowej, obejrzenia filmu o życiu ks. Jerzego Popiełuszki, wysłuchania i zaśpiewania pieśni i piosenek religijnych. Dla wielu był to czas zadumy i refleksji.

 
Drzwi Otwarte

W dniu 12 marca 2010 r. w naszej szkole zorganizowano Drzwi Otwarte, skierowane do uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Przedstawiono szóstoklasistom i ich opiekunom ofertę szkolną i zasady rekrutacji na rok szkolny 2010/2011. W programie zaoferowano możliwość spotkania z uczniami i nauczycielami, uczestnictwo w lekcjach otwartych, prezentacje pracowni szkolnych oraz udział w koncercie Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Zapraszamy do galerii.

 
Dzień Kobiet 2010

Dnia 8 marca 2010 r. w naszym Gimnazjum odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W szkolnej auli mgr Barbara Jakubowska-Berkowska przygotowała montaż słowno-muzyczny. Wszystkim Paniom oraz Dziewczętom złożono serdeczne życzenia.

 
Recital utworów Chopina

Dnia 1 marca 2010 r. w naszym Gimnazjum odbył się koncert muzyki Chopinowskiej. Wydarzenie to było zorganizowane z okazji dwusetnych urodzin artysty. Mieliśmy okazje zapoznać się z twórczością najwybitniejszego polskiego kompozytora. Koncert przyniósł wiele wrażeń i bardzo przypadł do gustu uczniom naszej szkoły.

 
Kulig

Dnia 6 lutego 2010 r. odbył się zimowy kulig pod nadzorem Pani Barbary Jakubowskiej Berkowskiej i Ks. Tomasza Radaszewskiego. W zabawie wzięło udział ok. 30 uczniów gimnazjum. Impreza była świetnie zorganizowana. Było to prawdziwe białe szaleństwo. Jedną z atrakcji było ognisko przy którym piekliśmy kiełbaski. Na rozgrzewkę była też herbatka. Panowie kierowcy spisali się wspaniale. Wszyscy pomimo ekstremalnych przygód i bolesnych upadków dotrwali szczęśliwie do końca wyprawy.

 
«pierwszapoprzednia31323334353637następnaostatnia»

Strona 35 z 37