Aktualności
Egzaminy gimnazjalne

KOMUNIKAT

W dniach 19 – 21 kwietnia br. zostaną przeprowadzone egzaminy gimnazjalne. Są to dni wolne od zajęć lekcyjnych dla uczniów klas I i II.

Harmonogram egzaminów:

Środa 19 kwietnia 2017 r.

9.00 - historia i wiedza o społeczeństwie - 60 minut (dyslektycy - 80 minut)

11.00 – j. polski – 90 minut (dyslektycy – 135 minut)

Czwartek 20 kwietnia 2017 r.

9.00 – przedmioty przyrodnicze – 60 minut (dyslektycy – 80 minut)

11.00 – matematyka – 90 minut (dyslektycy – 135 minut)

Piątek 21 kwietnia 2017 r.

9.00 – j. angielski cz. podstawowa – 60 minut (dyslektycy – 80 minut)

11.00 – j. angielski cz. rozszerzona – 60 minut (dyslektycy – 90 minut)

 

Nie obowiązuje zmiana obuwia. W trakcie egzaminu i w przerwie między poszczególnymi częściami nie wolno opuszczać budynku szkoły.

 

Dowozy:

7.40 z Liska

8.10 ze Świątkowizny

8.20 z Chełmicy i Cyprianki

Odwozy:

środa: po egzaminie do wszystkich miejscowości (ok.12.30-13.15)

czwartek: po egzaminie do wszystkich miejscowości (ok.12.30-13.15)

piątek: ok. 12.25 do wszystkich miejscowości.

 
Wielkanocny konkurs cukierniczy

W dniu 28 marca uczennice klasy IIIa Sylwia Suska i Wiktoria Kupnowicka pod opieką p. Ewy Brodzińskiej brały udział w wielkanocnym konkursie cukierniczym "Baby, ach te baby... najlepsze są z Chemika" zorganizowanym przez Zespół Szkół Chemicznych. W konkursie tym wzięło udział 16 gimnazjów. Zadanie polegało na udekorowaniu babki wielkanocnej według własnego pomysłu. Ocenie podlegał sposób przygotowania dekoracji i podania. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy.

 
Rekolekcje wielkopostne

ORGANIZACJA

REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

 

Poniedziałek 20.03.2017 r.

 

15.30 Spowiedź i msza św. w kościele parafialnym w Szpetalu Górnym (dojazd uczniów we własnym zakresie pod opieką rodziców).

W tym dniu w gimnazjum nie ma zajęć lekcyjnych.

 

 

Wtorek 21.03.2017 r

8.30 Msza św. w kościele parafialnym w Szpetalu Górnym (dojazd uczniów we własnym zakresie pod opieką rodziców).

W tym dniu w gimnazjum nie ma zajęć lekcyjnych.

 
Dzień Kobiet

"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów"-Pierre de Brantonne

Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas drugich i trzecich, przygotowani przez panią Renatę Górską, wystąpili w krótkim i zabawnym przedstawieniu opowiadającym o kobietach. Miłym akcentem był pokaz zdjęć z muzyką w tle, nie tylko sławnych kobiet, ale i uczennic naszej szkoły. Na zakończenie żeńska społeczność szkolna wysłuchała życzeń złożonych przez Pana Dyrektora i uczniów, a wszystkie dziewczyny i kobiety  zostały obdarowane kwiatami i słodkościami. To był sympatyczny dzień w naszej szkole.

 
Teatr Kurtyna - przedstawienie profilaktyczne

Dnia 22.02.2017 roku w naszej szkole gościł Teatr "Kurtyna" z Krakowa z przedstawieniem profilaktycznym "Spacer po linie".

Uczniowie mieli możliwość obejrzeć spektakl o tym, jak nieodpowiedzialne i lekkomyślne zachowanie jednej osoby może mieć przykre, a wręcz tragiczne konsekwencje dla innych, zupełnie przypadkowych osób.

Celem przedstawienia było ukazanie młodym ludziom, jak ważne jest odróżnianie dobra od zła, przewidywanie konsekwencji swoich czynów i decyzji, branie za nie odpowiedzialności, a także dokonywanie właściwych wyborów.

Spektakl bardzo się podobał. Ciekawe dialogi, niebanalny humor sprawił, że wszyscy słuchali w skupieniu, ale mieli również okazję do refleksji.

 
Dzień Bezpiecznego Internetu

 

W 2017 roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzić będziemy  pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI chcemy szczególnie podkreślić potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

W naszej szkole w ramach tegorocznych obchodów zachęcamy między innymi do udziału w konkursach na:

  • plakat,
  • film,
  • broszurę informacyjną.

SmileREGULAMIN KONKURSÓW

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 37