Aktualności
Mikołajki

 

Dnia 6 grudnia świętowaliśmy mikołajki. Uczniowie przyszli ubrani odświętnie lub założyli np. czerwone czapki Mikołaja. Tego dnia dekorowaliśmy sale i ubieraliśmy choinki. Wszyscy zaangażowali się i starali, by świąteczne ozdoby wprowadziły nas w odpowiedni klimat, a sale lekcyjne nabrały uroku.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - w strojach Mikołaja - odwiedzali uczniów na lekcjach oznajmiając swoje przybycie dzwoneczkiem i pogodną krótką piosenką. Następnie rozdawali cukierki i lizaki. Uczniowie niektórych klas wręczali sobie prezenty. Natomiast uczennice klasy pierwszej częstowały samodzielnie upieczonymi babeczkami oraz piernikami i cukierkami.

Dzięki temu poczuliśmy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 
Apel informacyjny

W dniu 5 grudnia odbył się apel informacyjny podsumowujący pracę szkoły w ostatnim miesiącu. Uczniowie uczestniczący w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych, którzy uzyskali najwyższe wyniki na poziomie szkolnym, zostali wyróżnieni i otrzymali drobne nagrody. Poinformowano również o osiągnięciach sportowych oraz organizacji egzaminów próbnych.

 
Żywa lekcja historii

Dnia 1 grudnia grupa artystyczna "Rekonstrukto"z Lublina wystapiła z pokazem historycznym pt. "Staropolski sarmatyzm i epoka szklachecka". Była to żywa lekcja historii, podczas której artyści prezentowali obyczaje i kulturę epoki, tradycyjny strój sarmaty, uzbrojenie: muszkiety, rapiery, hakownice oraz metody walki. Chętni uczniowie wzięli udział w pojedynku na szable.

Uczniowie dowiedzieli się jak przebiegał proces czarownic oraz jakie dawniej stosowano tortury. Ogromną ciekawość wzbudziło krzesło inkwizycyjne "co mu kolców nie brak" oraz dyby. Na koniec każdy uczestnik mógł osobiście zapoznać się z rekwizytami. Taka forma poznania historii i staropolskiej kultury bardzo spodobała się gimnazjalistom.

 
Spotkanie z policjantami

 

 


 

 

W dniu 24 listopada w naszej szkole dzielnicowi Łukasz Sokołowski i Damian Witczak przybliżyli gimnazjalistom tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, oraz szeroko rozumianą profilaktyką uzależnień.

Ucznowie z zainteresowaniem wysłuchali poruszanych zagadnień i obejrzeli prezentowane filmy.

 
Rocznica Odzyskania Niepodległości

 

 

W dniu 10 listopada uczniowie klasy II c, pod opieką p. Renaty Górskiej i p.Izabeli Bieleń, w montażu słowno-muzycznym uczcili 98. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Myśl przewodnia akademii brzmiała "Ojczyzna jest dla mnie domem - jedynym, wielkim, pięknym" i skłaniała do refleksji, że sami budujemy, tworzymy ten kraj na mapie świata, więc powinniśmy się starać, by wszyscy rodacy czuli się potrzebni, bezpieczni i dumni z własnego domu.

Powinniśmy także pamiętać o tych, którzy zginęli za ojczyznę i oddawać im należyty szacunek.

 
Sprawozdanie z OTK

Sprawozdanie z podjętych działań

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 37