Aktualności
Żywa lekcja historii

Dnia 1 grudnia grupa artystyczna "Rekonstrukto"z Lublina wystapiła z pokazem historycznym pt. "Staropolski sarmatyzm i epoka szklachecka". Była to żywa lekcja historii, podczas której artyści prezentowali obyczaje i kulturę epoki, tradycyjny strój sarmaty, uzbrojenie: muszkiety, rapiery, hakownice oraz metody walki. Chętni uczniowie wzięli udział w pojedynku na szable.

Uczniowie dowiedzieli się jak przebiegał proces czarownic oraz jakie dawniej stosowano tortury. Ogromną ciekawość wzbudziło krzesło inkwizycyjne "co mu kolców nie brak" oraz dyby. Na koniec każdy uczestnik mógł osobiście zapoznać się z rekwizytami. Taka forma poznania historii i staropolskiej kultury bardzo spodobała się gimnazjalistom.

 
Spotkanie z policjantami

 

 


 

 

W dniu 24 listopada w naszej szkole dzielnicowi Łukasz Sokołowski i Damian Witczak przybliżyli gimnazjalistom tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, oraz szeroko rozumianą profilaktyką uzależnień.

Ucznowie z zainteresowaniem wysłuchali poruszanych zagadnień i obejrzeli prezentowane filmy.

 
Rocznica Odzyskania Niepodległości

 

 

W dniu 10 listopada uczniowie klasy II c, pod opieką p. Renaty Górskiej i p.Izabeli Bieleń, w montażu słowno-muzycznym uczcili 98. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Myśl przewodnia akademii brzmiała "Ojczyzna jest dla mnie domem - jedynym, wielkim, pięknym" i skłaniała do refleksji, że sami budujemy, tworzymy ten kraj na mapie świata, więc powinniśmy się starać, by wszyscy rodacy czuli się potrzebni, bezpieczni i dumni z własnego domu.

Powinniśmy także pamiętać o tych, którzy zginęli za ojczyznę i oddawać im należyty szacunek.

 
Sprawozdanie z OTK

Sprawozdanie z podjętych działań

 
Gimnazjaliści na uroczystości gminnej

 

Uczniowie naszej szkoły uświetnili gminną uroczystość zorganizowaną na cześć jedenastu par małżeńskich obchodzących jubileusz Złotych Godów.

Niektórzy gimnazjaliści wystąpili przed swoimi dziadkami i krewnymi świętującymi tak piękną rocznicę i opowiedzieli słowami wybranych utworów poetyckich i piosenkami o pięknie i sile miłości, która potrafi przetrwać "burze" i "oprzeć się czasowi". Kilka sytuacji z codziennego życia przedstawili tak, jak sami je widzą.

Swoim występem sprawili wiele radości i wzruszeń osobom świętującym jubileusz a także ich rodzinom.

 

Zdjęcia z występów gimnazjalistów

 
Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 17-23 października w naszej szkole będą podejmowane działania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Plan działań do pobrania tutaj.

 

 

Podjęte działania.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 37