Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2015-2016

W piątek 24 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 dla uczniów klas I i II. Najlepsi lub wyróżniający się otrzymali nagrody. Dokonano podsumowania pracy szkoły oraz osiągnięć uczniów. Gimnazjaliści wyposażeni w garść życzeń i przestróg na czas wakacji z uśmiechem rozpoczęli zasłużony odpoczynek.

 

Zdjęcia

 
Pożegnanie absolwentów

W dniu 23 czerwca uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Wręczono nagrody dla najlepszych. Zgodnie z tradycją absolwenta z najwyższą średnią uhonorowano tytułem "Primus inter pares" i w tym roku otrzymała go Adrianna Depta z klasy IIIc. SERDECZNIE GRATULUJEMY !.

Uczniowie klas IIIa i IIIc wraz z p.Sławomirem Biegunem, p. Mariolą Bieńkowską i p. Darią Kubiaczyk  przygotowali przepiękne, pełne humoru przedstawienie pt."Kopciuszek", które bajkowy motyw i morał osadziło we współczesnym świecie i życiu gimnazjalistów. Wspaniała gra aktorska oraz wartka

akcja wprawiła w zachwyt oraz dobry nastrój wszystkich widzów, a treść dodatkowo skłoniła do refleksji ....

 

 

 

Zapraszamy do galerii.

 
Projekty edukacyjne

W dniu 20 czerwca odbyło się podsumowanie projektów edukacyjnych. Uczniowie klas II dokonali prezentacji wykonanych przez siebie prac. Zajmowali się oni zagadnieniami z zakresu: historii, geografii, języków obcych, ochrony środowiska. Wykonali prezentacje multimedialne, plakaty, przedstawienia na tematy:

1. Demokracja dawniej i dziś (pod kierunkiem p Agnieszki Łukawczyk);

2. Ile niemieckiego jest w polskim ? – O zapożyczeniach z języka niemieckiego. (pod kierunkiem p. Ewy Belter);

3. Zjawiska ekstremalne na Ziemi. (pod kierunkiem p. Małgorzaty Sobczak-Lewandwskiej);

4. New York – 10 rzeczy, które chciałbyś zobaczyć w mieście (pod kierunkiem p. Izabeli Bieleń);

5. Zagrożenia ekologiczne (pod kierunkiem p. Ewy Brodzińskiej);

6. Ciderella - Kopciuszek (pod kierunkiem p. Izabeli Bieleń).

Różnorodność oraz poziom wykonanych prac był bardzo wysoki. Komisja konkursowa wyłoniła najlepszy projekt edukacyjny, którym okazało się przedstawienie i plakaty o tematyce "Zagrożenia ekologiczne" wykonane pod kierunkiem p. Ewy Brodzińskiej.

Fotorelacje z prezentacji projektów wykonała Oliwia Politowicz.

 
Konkurs recytatorski

W dniu 21.06.2016 r. w Karnkowie odbyła się XIV edycja Dobrzyńsko-Kujawskiego Konkursu Recytatorskiego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Guza, który zajął III miejsce oraz  Kamila Dzięgielewska i Elżbieta Urbaczewska zdobywczynie II miejsc.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje.

 
Rajd rowerowy

Dnia 13 czerwca odbył się rajd rowerowy. Uczestnikami rajdu były klasy Ia i Ic. Opiekunami były p. Ewa Brodzińska i p. Małgorzata Sobczak-Lewandowska. Trasa rajdu prowadziła przez lasy w celu poznania różnorodności biologicznej naszej okolicy, od Fabianek przez Witoszyn, Rachcin, do ruin zamku w Bobrownikach. Tego dnia świeciło piękne słońce, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni pokonywali trudy jazdy na rowerze stosując się do hasła - "Ruch to zdrowie".

Dokumentację wyprawy wykonała Oliwia Politowicz. Widać, że wszyscy świetnie razem spędzili czas.

 
Wybory do SU

W dniu 7 czerwca odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania przystąpili  uczniowie i  nauczyciele naszego gimnazjum. Wybrano osoby, które  od nadchodzącego roku szkolnego będą działać na rzecz społeczności szkolnej.

Skład nowego samorządu przedstawia się następująco:

Przewodnicząca:  Martyna Czekalska    Kl. II B

Zastępca:  Kamila  Dzięgielewska   Kl. II A

Sekretarz:  Elżbieta  Urbaczewska  Kl. II B

Do Samorządu Uczniowskiego weszli też:

Mateusz Sieradzki  Kl. II A

Paulina Słomska  Kl. II A

Oliwia Politowicz  Kl. I A

Opiekunem SU został wybrany  pan Maciej Popek.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 37