Aktualności
Projekty edukacyjne

W dniu 20 czerwca odbyło się podsumowanie projektów edukacyjnych. Uczniowie klas II dokonali prezentacji wykonanych przez siebie prac. Zajmowali się oni zagadnieniami z zakresu: historii, geografii, języków obcych, ochrony środowiska. Wykonali prezentacje multimedialne, plakaty, przedstawienia na tematy:

1. Demokracja dawniej i dziś (pod kierunkiem p Agnieszki Łukawczyk);

2. Ile niemieckiego jest w polskim ? – O zapożyczeniach z języka niemieckiego. (pod kierunkiem p. Ewy Belter);

3. Zjawiska ekstremalne na Ziemi. (pod kierunkiem p. Małgorzaty Sobczak-Lewandwskiej);

4. New York – 10 rzeczy, które chciałbyś zobaczyć w mieście (pod kierunkiem p. Izabeli Bieleń);

5. Zagrożenia ekologiczne (pod kierunkiem p. Ewy Brodzińskiej);

6. Ciderella - Kopciuszek (pod kierunkiem p. Izabeli Bieleń).

Różnorodność oraz poziom wykonanych prac był bardzo wysoki. Komisja konkursowa wyłoniła najlepszy projekt edukacyjny, którym okazało się przedstawienie i plakaty o tematyce "Zagrożenia ekologiczne" wykonane pod kierunkiem p. Ewy Brodzińskiej.

Fotorelacje z prezentacji projektów wykonała Oliwia Politowicz.

 
Konkurs recytatorski

W dniu 21.06.2016 r. w Karnkowie odbyła się XIV edycja Dobrzyńsko-Kujawskiego Konkursu Recytatorskiego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Guza, który zajął III miejsce oraz  Kamila Dzięgielewska i Elżbieta Urbaczewska zdobywczynie II miejsc.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje.

 
Rajd rowerowy

Dnia 13 czerwca odbył się rajd rowerowy. Uczestnikami rajdu były klasy Ia i Ic. Opiekunami były p. Ewa Brodzińska i p. Małgorzata Sobczak-Lewandowska. Trasa rajdu prowadziła przez lasy w celu poznania różnorodności biologicznej naszej okolicy, od Fabianek przez Witoszyn, Rachcin, do ruin zamku w Bobrownikach. Tego dnia świeciło piękne słońce, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni pokonywali trudy jazdy na rowerze stosując się do hasła - "Ruch to zdrowie".

Dokumentację wyprawy wykonała Oliwia Politowicz. Widać, że wszyscy świetnie razem spędzili czas.

 
Wybory do SU

W dniu 7 czerwca odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania przystąpili  uczniowie i  nauczyciele naszego gimnazjum. Wybrano osoby, które  od nadchodzącego roku szkolnego będą działać na rzecz społeczności szkolnej.

Skład nowego samorządu przedstawia się następująco:

Przewodnicząca:  Martyna Czekalska    Kl. II B

Zastępca:  Kamila  Dzięgielewska   Kl. II A

Sekretarz:  Elżbieta  Urbaczewska  Kl. II B

Do Samorządu Uczniowskiego weszli też:

Mateusz Sieradzki  Kl. II A

Paulina Słomska  Kl. II A

Oliwia Politowicz  Kl. I A

Opiekunem SU został wybrany  pan Maciej Popek.

 
Urodziny patrona

W piątek, 3 czerwca, uczciliśmy "Urodziny Patrona"- księdza Jana Twardowskiego. Gimnazjaliści mogli przypomnieć sobie wydarzenia z życia ks. Jana oglądając prezentacje przygotowane przez uczniów klas drugich. Wysłuchali również pięknej recytacji utworów poetyckich przy akompaniamencie p. Roberta Stranca. Po uroczystości usłyszeliśmy od jednej z osób:"Zafascynował mnie ksiądz Jan, więc chyba wypożyczę jego tomik poezji, by poznać go lepiej".

Tego dnia odbyły się także rozgrywki w siatkówkę. Rywalizacja poszczególnych drużyn sprawiła, że wielu kibiców podziwiało swoich kolegów. Zwyciężyła drużyna z klasy IIIc, II miejsce zajęli uczniowie IIIb, a III gimnazjaliści z IIIa.

 
Koncert w Baczyńskim

20 maja nasi uczniowie uczestniczyli w koncercie zespołu "The Fruitcakes", który został zorganizowany przez ZS nr 4 im. K.K. Baczyńskiego we Włocławku. Atrakcją koncertu był udział w nim młodego aktora - Tomasza Ziętka, znanego uczniom najbardziej z filmu "Kamienie na szaniec",  w którym zagrał jedną z głównych ról : "Rudego"- Janka Bytnara. Grał również w innych znanych polskich filmach, np "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" oraz w nagrodzonym ostatnio filmie Małgorzaty Szumińskiej "Body/Ciało". Jako wokalista i gitarzysta zespołu aktor świetnie się zaprezentował i porwał do tańca tłumy młodzieży. Miło spędziliśmy czas w rytmach muzyki "The Beatles", "The Rolling Stones", "The Doors". To oczywiście nie były wszystkie atrakcje. W zespole grał też Lukas Tymański - syn Ryszarda "Tymona" Tymańskiego- śpiewał i grał na perkusji. Po koncercie uczniowie otrzymali autografy od gwiazdorów, a także mogli zrobić sobie z nimi zdjęcia. Zostaliśmy też zaproszeni do szkoły na filmową prezentację placówki. Poczęstowano nas watą cukrową i ciasteczkami. Naprawdę miło i przyjemnie spędziliśmy piątkowe przedpołudnie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 37