Aktualności
Organizacja egzaminów gimnazjalnych

KOMUNIKAT

W dniach 18 – 20 kwietnia br. zostaną przeprowadzone egzaminy gimnazjalne.

Są to dni wolne od zajęć lekcyjnych dla uczniów klas I i II.

Harmonogram egzaminów:

Poniedziałek 18 kwietnia 2016 r.

9.00 - historia i wiedza o społeczeństwie - 60 minut (dyslektycy - 80 minut)

11.00 – j. polski – 90 minut (dyslektycy – 135 minut)

Wtorek 19 kwietnia 2016 r.

9.00 – przedmioty przyrodnicze – 60 minut (dyslektycy – 80 minut)

11.00 – matematyka – 90 minut (dyslektycy – 135 minut)

Środa 20 kwietnia 2016 r.

9.00 – j. angielski cz. podstawowa – 60 minut (dyslektycy – 80 minut)

11.00 – j. angielski cz. rozszerzona – 60 minut (dyslektycy – 90 minut)

 

Nie obowiązuje zmiana obuwia. W trakcie egzaminu i w przerwie między poszczególnymi częściami nie wolno opuszczać budynku szkoły.

Dowozy:

7.30 ze Szpetala

7.40 z Liska

8.15 ze Świątkowizny

8.20 z Chełmicy i Cyprianki

 

Odwozy:

poniedziałek: ok. 13.15 – 13.30 do wszystkich miejscowości

wtorek: ok. 13.30 do wszystkich miejscowości

środa: ok. 12.30 do wszystkich miejscowości

 
W teatrze

W dniu 5 kwietnia uczniowie klas I i II w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku obejrzeli sztukę teatralną na podstawie powieści J.R.R Tolkiena "Hobbit czyli tam i z powrotem" w reżyserii Marka Lisa-Orłowskiego, a w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Wraz z tytułowym bohaterem widzowie ruszyli na wyprawę w świat czarodziejów, krasnoludów, hobbitów, pająków i smoków a wrażenia wywołane m.in.efektami specjalnymi na długo pozostaną w ich pamięci.

 
Co dalej gimnazjalisto?

 

 

Uczniowie klas III stoją przed trudnym wyborem dotyczącym dalszej drogi kształcenia. By zdobyć dodatkową wiedzę na temat oferty szkół ponadgimnazjalnych i zasad rekrutacji do nich, gimnazjaliści uczestniczyli w dniu 5 kwietna we Włocławskich Targach Szkół Pracy i Rzemiosła, które odbywały się w Hali Mistrzów. Brali udział również w Drzwiach Otwartych w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku.

 
Spotkanie z rodzicami

Zapraszamy rodziców na spotkanie z nauczycielami w ramach "drzwi otwartych" w dniu 05.04.2016 na godzinę 16.00.

 
Żyj smacznie i zdrowo

"Żyj smacznie i zdrowo" -pod tym hasłem, w środę w naszym gimnazjum,  odbył się finał konkursu programu edukacyjnego zorganizowanego pod patronatem MEN. Zadaniem uczniów klas pierwszych i drugich było przygotowanie dań i potraw zgodnie z polską tradycją oraz według zasad zdrowego żywienia. Stoły były pełne pyszności świątecznych, a piękne dekoracje (stołów i potraw) sprawiały, że trudno było obok nich przejść, by tylko podziwiać czy oceniać. I miejsce zajęli uczniowie klasy Ia, II miejsce gimnazjaliści z klasy Ic, III miejsce uczniowie z klasy IIa. Roztrzygnięty został także konkurs na plakat wielkanocny: I miejsce - Oliwia Politowicz, II miejsce Oliwia Wójcik, III miejsce Sebastian Turski.

Szczególne słowa uznania należą się wszystkim uczniom klas pierwszych i drugich, bo biorąc udział w konkursie, ujawnili wiele swoich umiejętności kulinarnych i dekoratorskich, ale także rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem wspierali swoje dzieci i zespoły klasowe, by uroczystość była wyjątkowa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

 
Wkręć się w reklamę

W dniu 21 marca uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. Ewy Belter i p. Emilii Bandoszek-Kuligowskiej uczestniczyli w konferencji interdyscyplinarnej dotyczącej promocji i reklamy. Podczas pobytu w Zespole Szkół Technicznych wysłuchali wykładu p. Wojtka Dorosza "Manipulacja w reklamie", uczestniczyli w zajęciach z zakresu: informatyki, gier planszowych, projektowania robotów, buton maker, projektowania kubków i innych. Poznali również specyfikę szkoły zwiedzając np. pracownie pneumatyki i mechatroniki. Zajęcia te spotkały się z zainteresowaniem i każdy znalazł tam coś ciekawego dla siebie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 36