Aktualności
Nietypowa lekcja historii

 

 

Uczniowie klas I i II w dni 6 maja uczestniczyli w spektaklu historycznym mającym na celu przybliżenie najważniejszych wydarzeń i dat z okresu Polski pierwszych Piastów. Gimnazjaliści chętnie brali udział w odgrywaniu scenek historycznych oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach, w których nagrodą był wybijany na miejscu denar Bolesława Chrobrego. Dużą popularnością cieszyła się przymierzalnia strojów i uzbrojenia, uczniowie chętnie zakładali kolczugi, hełmy, próbowali posługiwać się bronią: mieczem, toporem, tarczą.

Wszystko okraszone dowcipem sprawiło, że ta żywa lekcja historii pozwoliła przybliżyć oraz utrwalić wiedzą o życiu w państwie Piastów i na pewno, na długo pozostanie w pamięci uczniów.

 
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 4 maja odbyła się uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Na początku uczniowie wysłuchali wiersza Franciszka Karpińskiego ,,Na dzień 3 maja”. Następnie obejrzeli prezentację poświęconą konstytucji i jej twórcom.  Na zakończenie  zabrzmiała muzyka Fryderyka Chopina. Młodzież ze skupieniem wysłuchała  walca a-moll i nokturnu cis-moll w wykonaniu nauczyciela muzyki pana Roberta Stranca. Uroczystość przygotowali uczniowie  kl. II A pod opieką wychowawczyni Ewy Belter.

 
Przedstawienie profilaktyczne

W dniu 29 kwietnia miało miejsce przedstawienie profilaktyczne "Upadły Anioł" w wykonaniu aktorów teatru Kurtyna. Przedstawienie pokazujące relacje między młodymi ludźmi, ich fascynację przemocą, chęć zwrócenia na siebie uwagi i dominacji, brak empatii. Ich świat i jego wartości są wykreowane przez wirtualnych brutalnych idoli. Zatracenie w tej rzeczywistości doprowadza do braku umiejętności posługiwania się, a nawet świadomości istnienia norm etycznych i prawnych, obowiązujących w grupie społecznej. Spektakl pokazał pewne mechanizmy związane z uzależnieniem od gier komputerowych, mediów, a także ich tragiczne konsekwencje.

Jego treść wielu gimnazjalistów nakłoniła do refleksji.

 
Drzwi otwarte dla szóstoklasistów

W dniu 27 kwietnia gościliśmy w murach naszego gimnazjum uczniów klas VI z pobliskich szkół podstawowych: ze Świątkowizny, Cyprianki, Fabianek i Szpetala Górnego. Szóstoklasiści mieli możliwość zwiedzić budynek naszej szkoły, zapoznać się z bazą dydaktyczną oraz uczestniczyć w koncercie orkiestry dętej, zajęciach pokazowych, konkursach i quizach z różnych przedmiotów.

Uczniowie szkół podstawowych chętnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w zaproponowanych formach sprawdzenia się poprzez zabawę.

 

Zapraszamy do galerii

 
Egzaminów czas

Za nami egzaminy gimnazjalne. Pozostało nam oczekiwanie na wyniki, które zostaną ogłoszone 17 czerwca.

 
Organizacja egzaminów gimnazjalnych

KOMUNIKAT

W dniach 18 – 20 kwietnia br. zostaną przeprowadzone egzaminy gimnazjalne.

Są to dni wolne od zajęć lekcyjnych dla uczniów klas I i II.

Harmonogram egzaminów:

Poniedziałek 18 kwietnia 2016 r.

9.00 - historia i wiedza o społeczeństwie - 60 minut (dyslektycy - 80 minut)

11.00 – j. polski – 90 minut (dyslektycy – 135 minut)

Wtorek 19 kwietnia 2016 r.

9.00 – przedmioty przyrodnicze – 60 minut (dyslektycy – 80 minut)

11.00 – matematyka – 90 minut (dyslektycy – 135 minut)

Środa 20 kwietnia 2016 r.

9.00 – j. angielski cz. podstawowa – 60 minut (dyslektycy – 80 minut)

11.00 – j. angielski cz. rozszerzona – 60 minut (dyslektycy – 90 minut)

 

Nie obowiązuje zmiana obuwia. W trakcie egzaminu i w przerwie między poszczególnymi częściami nie wolno opuszczać budynku szkoły.

Dowozy:

7.30 ze Szpetala

7.40 z Liska

8.15 ze Świątkowizny

8.20 z Chełmicy i Cyprianki

 

Odwozy:

poniedziałek: ok. 13.15 – 13.30 do wszystkich miejscowości

wtorek: ok. 13.30 do wszystkich miejscowości

środa: ok. 12.30 do wszystkich miejscowości

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 37