Aktualności
Sukcesy naszych uczniów

19 maja w Zespole Szkół Chemicznych odbył się IX Konkurs Ekologiczny "Świat odpadów".

W kategorii prace plastyczne: Oliwia Politowicz zajęła I miejsce, Oliwia Wójcik  zajęła II miejsce, Weronika Krzeszewska otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy

 

O konkursie na q4

 
Dzień Europejski

Dnia 19 maja 2016 roku, odbyła się uroczystość obchodów Dnia Europejskiego. Z tej okazji przedstawiono historię Europy, a także  etapy tworzenia Unii Europejskiej oraz korzyści dla Polski z wstąpienia do tej organizacji. Zaprezentowano również „Podróż po Europie”, która z humorem pokazała wiele ciekawostek  na temat naszego kontynentu.
Uroczystość została przygotowana przez klasę IIb pod kierunkiem p. Małgorzaty Sobczak – Lewandowskiej.

 
Break dance

W środę, tj. 11 maja, uczniowie mogli obejrzeć pokaz tańca break dance w wykonaniu grupy No Name - wielokrotnych mistrzów Polski.

Oprócz występu pokazowego członkowie grupy tanecznej uczyli chętnych podstawowych kroków i figur. Gimnazjaliści mogli sprawdzić swoje umiejętności, a także przekonać się, czy trudno zaprezentować się przed własną publicznością. Wszyscy świetnie się bawili.

 
Apel organizacyjny

W dniu 9 maja odbył się, jak co miesiąc, apel organizacyjny, na którym podsumowano pracę szkoły w ostatnim okresie oraz wręczono nagrody w konkursach szkolnych, międzyszkolnych i ogólnokrajowych. Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 
Nietypowa lekcja historii

 

 

Uczniowie klas I i II w dni 6 maja uczestniczyli w spektaklu historycznym mającym na celu przybliżenie najważniejszych wydarzeń i dat z okresu Polski pierwszych Piastów. Gimnazjaliści chętnie brali udział w odgrywaniu scenek historycznych oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach, w których nagrodą był wybijany na miejscu denar Bolesława Chrobrego. Dużą popularnością cieszyła się przymierzalnia strojów i uzbrojenia, uczniowie chętnie zakładali kolczugi, hełmy, próbowali posługiwać się bronią: mieczem, toporem, tarczą.

Wszystko okraszone dowcipem sprawiło, że ta żywa lekcja historii pozwoliła przybliżyć oraz utrwalić wiedzą o życiu w państwie Piastów i na pewno, na długo pozostanie w pamięci uczniów.

 
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 4 maja odbyła się uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Na początku uczniowie wysłuchali wiersza Franciszka Karpińskiego ,,Na dzień 3 maja”. Następnie obejrzeli prezentację poświęconą konstytucji i jej twórcom.  Na zakończenie  zabrzmiała muzyka Fryderyka Chopina. Młodzież ze skupieniem wysłuchała  walca a-moll i nokturnu cis-moll w wykonaniu nauczyciela muzyki pana Roberta Stranca. Uroczystość przygotowali uczniowie  kl. II A pod opieką wychowawczyni Ewy Belter.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 37