Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W dniu 23 czerwca podsumowano pracę uczniów klas I i II. Podczas uroczystej akademii wręczono nagrody najlepszym i wyróżniającym się gimnazjalistom.

Dyrektor złożył wszystkim życzenia słonecznych, radosnych oraz bezpiecznych wakacji.

W czasie tej samej uroczystości oficjalnie pożegnano nauczycieli, którzy w wyniku reformy edukacji od przyszłego roku szkolnego nie będą już uczyć w gimnazjum (p. Izabela Bieleń, p. Jadwiga Gołębiewska, p. Renata Górska). W imieniu odchodzących nauczycieli p. Renata Górska  podziękowała dyrektorowi, nauczycielom, uczniom, rodzicom, pracownikom administracji i obsługi za wspólnie spędzone lata i owocną współpracę.

Galeria zdjęć

 
Pożegnanie absolwentów

W dniu 22 czerwca 2017 roku  pożegnaliśmy trzecioklasistów. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych trzech lat. W uroczystości oprócz gimnazjalistów udział wzięli Wójt Gminy Fabianki p. Zbigniew Słomski, Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty w Fabiankach p. Marek Migdał, nauczyciele oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły i przekazaniem sztandaru przez uczniów kończących gimnazjum młodszym kolegom.

Dyrektor szkoły  p. Grzegorz Wojciechowski i wójt gminy p. Zbigniew Słomski  wręczyli nagrody najbardziej zasłużonym absolwentom oraz przekazali listy gratulacyjne dla ich rodziców. Przyznawana co roku statuetka dla absolwenta z najwyższą średnią trafiła do Elżbiety Urbaczewskiej z klasy IIIb.

Nie zabrakło także części artystycznej, przygotowanej przez p. Małgorzatę Sobczak-Lewandowską i  p. Ewę Belter oraz uczniów klas III  która zawierała elementy wzruszające oraz humorystyczne. Absolwenci, podziękowali nauczycielom za ich trud i wysiłek i zapewnili o swej pamięci.

Wszystkim absolwentom życzmy powodzenia na „nowej drodze życia”, spełnienia marzeń, dostania się do wymarzonych szkół oraz przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

 

Zdjęcia z tej uroczystości

 
Konkurs recytatorski

20 czerwca 2017 roku dwie uczennice Weronika Zalewska z klasy IIa i Kamila Dzięgielewska z klasy IIIa zaprezentowały swoje recytacje w XV - Jubileuszowym - Dobrzyńsko-Kujawskim Konkursie Recytatorskim. Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik konkursu recytował jeden tekst poetycki bądź prozatorski związany z najbliższym regionem lub autorstwa poety, pisarza regionalnego.

Weronika Zalewska zajęła II miejsce, Kamila Dzięgielewska III miejsce.

Gratulujemy !

 
Projekty edukacyjne

W dniach 14 i 19 czerwca uczniowie klas II zaprezentowali przygotowane w tym roku szkolnym projekty edukacyjne. Tematyka projektów była bardzo zróżnicowana i obejmowała:

1.Współczesne miasto występujące w Piśmie Świętym.

2. Na igrzyskach w starożytnej Grecji.

3. Motyw rycerza w literaturze i filmie.

4. Historia Internetu w Polsce.

5. Fizyka poza szkołą.

6. Jesteś tym, co jesz.

7. Dialekty języka polskiego.

8. Pomoce dydaktyczne na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa

9. Atrakcje turystyczne w Londynie

Projekty zostały poddane ocenie  komisji konkursowej w składzie: p. Agnieszka Góralczyk, p. Mariola Bieńkowska i p. Robert Stranc.

I miejsce zajął projekt "Fizyka poza szkołą";

II miejsce  "Jesteś tym, co jesz" i "Dialekty języka polskiego";

III miejsce "Motyw rycerza w literaturze i filmie".

Wyróżnienie otrzymały: "Atrakcje turystyczne w Londynie" oraz "Na igrzyskach w starożytej Grecji".

 

Galeria zdjęć

 

'

 
Konkurs poetycki

19 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach rozdano nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim im. Leona Stankiewicza. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników z 31 szkół, nadesłano ponad 200 wierszy. Nagrodzono 25 osób - w tym naszą uczennicę Oliwię Wójcik z klasy IIa za autorskie wiersze, które zostana opublikowane w najbliższym roku szkolnym.

Gratulacje!

 
Dzień Dziecka

 

 

Dnia 07.06.2017 w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Niektórzy uczniowie wybrali się do kina, inni obejrzeli filmy wraz z klasą i wychowawcą w szkole i spędzili wspólnie, sympatycznie i beztrosko czas.

Tego dnia zajęć dydaktycznych nie było, by gimnazjaliści mogli oddać się przyjemnościom, które dla nich zostały przygotowane.

Odbyły się również zawody sportowe - XVIII Olimpiada "Nadzieje Olimpijskie", gdzie nasi koledzy i koleżanki rywalizowali w wielu dyscyplinach m.in. rzucie oszczepem, pchnięciu kulą, biegach na 60 m itd. Wielu gimnazjalistów poprawiło swoje rekordy życiowe i zajęli czołowe miejsca na podium.


Wszystkim zawodnikom gratulujemy :)

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 36